Spartakovci v druhom ligovom kole v Žiline prehrali 2:4, hoci na horúcej pôde predviedli odvážny výkon. Mali lepšie držanie lopty, čo sa pod Dubňom hosťom nestáva, v strede poľa dobre kombinovali, no futbal sa hrá na góly a v nich boli Žilinčania efektívnejší.

„Bol to náročný zápas, Žilina ukázala, že má kvalitný tím, technicky veľmi vyspelý. Ani my sme dnes nehrali vyslovene zle, no nevyhli sme sa chybám, a preto sme zbytočne veľakrát inkasovali. Rozhodol tretí gól. Musíme to hodiť za hlavu a od zajtra sa začíname pripravovať na Európsku ligu. Zápasy rozhodujú detaily a v nich sme dnes boli horší. Musíme sa na ihrisku viac sústrediť a verím, že potom to bude lepšie a proti Plovdivu môžeme byť úspešní. Platí to v obrane, aj v útoku, keď sa nám začne dariť premieňať šance, pomôže nám to aj v zápase,“ povedal po stretnutí Lucas Lovat, ktorý sa neraz na ľavej strane dokázal individuálne presadiť a neúnavne zásoboval útok centrami.

Trnava skórovala dva razy a o oba góly sa postaral stopér Bogdan Mitrea, ktorý má však v popise práce gólom najmä zabraňovať. V lige skóroval už trikrát a spolu s Kalmárom kraľuje streleckým štatistikám. Napriek tomu neskrýval trnavský kapitán po stretnutí nespokojnosť. „Som sklamaný, no ani nie tak z prehry, ale skôr ako sme prehrali. Súpera tvrdo trestal naše chyby, kým my sme sa nedokázali presadiť. Dal som dva góly, ale čo z toho, keď nestačili ani na bod. Potrebujeme viac gólov, najmä od hráčov v ofenzíve. Som presvedčený, že sa to čoskoro zlomí, lebo myslím, že útočníkov máme kvalitných a začne im to padať. Veríme vo svoje schopnosti, výsledky prídu a dúfam, že už vo štvrtok proti Plovdivu,“ hovorí Mitrea, ktorý si odkrútil trest za červenú kartu a v odvete môže nastúpiť. „Hlavne nesmieme inkasovať nejaký lacný gól, tak ako v Žiline. V obrane si musíme viac dávať pozor a byť pozornejší. Budeme hrať opäť agresívne, s vysokým napádaním a hlavne budeme hrať doma. Neviem prečo sa nám to nedarí aj vonku, ale na vlastnom štadióne, kde nám naši fanúšikovia vytvárajú výbornú atmosféru, sme oveľa silnejší. Ukážeme to aj vo štvrtok a zabojujeme o postup.“

V Žiline odohral celý zápas v strede poľa Matej Jakúbek a ponúkol svoj pohľad na dianie na ihrisku. „Vedeli sme, že povrch v Žiline bude rýchly, najmä po daždi. Vyhovovalo to aj nám, po kombinačnej stránke to bolo dobré. Chceli sme vstúpiť do zápasu s vysokým pressingom, aby si domáci nevytvárali šance. Nezachytili sme však brejk po pravej strane, z čoho padol úvodný gól. Do polčasu sme inkasovali aj po štandardke. V polčase sme si povedali, že sa to dá otočiť a išli sme za gólom, ktorý sa nám aj pomerne rýchlo podaril. Chytili sme sa, trochu sme sa nadýchli, ale vtedy nás Žilina znova zaskočila, dala tretí gól, ktorý rozhodol. Mali sme aj šance, pridali sme aj druhý gól, ale na viac nebol čas.“ Napriek tomu, že sa Trnavčania na odvetu nenaladili víťazne, sú odhodlaní po Radniku vyradiť aj bulharského súpera. „Výsledok nám pred odvetou s Lokomotivom Plovdiv príliš nepomohol, ale je to za nami, zabudneme na to a ideme sa koncentrovať na Európsku ligu. Dáme sa v hlavách, aj fyzicky do poriadku, Odvetu chceme zvládnuť a verím, že sa nám to podarí tak, aby sme sa na konci tešili z postupu,“ mieni M. Jakúbek.