Potešujúcimi výsledkami a dobrými výkonmi sa dlhodobo prezentuje mládežnícky ročník Spartaka 2006, ktorý pod taktovkou trénera Tomáša Bartoša získal ďalší cenný kov. Prípravka U10 sa zúčastnila na dvoch kvalitných turnajoch, kde sa mali možnosť konfrontovať s poprednými tímami zo Slovenska a zo zahraničia.

Jedným z nich bol medzinárodný turnaj v Dolnom Kubíne, kde sa stretlo dvanásť družstiev. Trnavčania v skupine zdolali MSK Limanowu, Cracoviu Kraków a MFK Ružomberok. Podľahli len výberu AS Trenčín, avšak cestu do semifinále mali otvorenú , kde ich čakala silná Legia Warszawa. Zo začiatku bol semifinálový duel vyrovnaný, no napokon rozhodla kvalita poľského tímu a Spartak súboj prehral 3:1.

„Proti Legii sme začali dobre. Od brankára sme sa snažili zakladať postupné útoky. Bol som rád, že sme sa dokázali aj individuálne presadzovať, ale zlyhávali sme v koncovke, čo bol úplne iný prípad Warszawy, ktorá zo štyroch šancí skórovala trikrát. Navyše bola veľmi dominantná v hre jeden na jedného, čo nám robilo isté komplikácie. Góly sme inkasovali pri našom nedôslednom bránení štandardných situácií. Kontaktný gól nám však pomohol a po znížení stavu sme sa herne vrátili do zápasu. Chalani ožili a vytvorili si ďalšie šance, ktoré bohužiaľ nevyužili a Legia našu neefektívnosť v zakončení potrestala tretím gólom v čase, keď sme dostávali druhý dych a mali navrch,“ smutne skonštatoval tréner Spartaka Tomáš Bartoš.

Spartakovci nakoniec obsadili konečné štvrté miesto, keď boj o bronz prehrali so Slovanom Bratislava. Zápas s Legiou bol však ozdobou a tzv. „malým finále“ celého turnaja. Z prvenstva sa tešil práve poľský klub.

Andeli následne zaznamenali výborný výsledok vo futbalovej hale v Korni. V Spoločnosti devätnástich tímov a špičke Slovenska sa postavili proti Slovanu Bratislava, Nitre, Ružomberku, Trenčínu, či Akadémie Mareka Hamšika.

Spartakovci na celom turnaji nenašli ani jedného premožiteľa. V základnej skupine vyhrali všetkých päť zápasov, pričom zaznamenali až 24 gólov. Zo šesťčlennej skupiny postúpili medzi najlepšie tri družstvá a samotný záver dotiahli do víťazného konca. Do Trnavy tak putovalo zlato!

„Vo všetkých zápasoch sme ukázali obrovské nasadenie, chcenie a túžbu po víťazstve. Počas celého dňa sme jasne dominovali. Chlapcom vychádzali kombinácie, vynikali v individuálnych prienikoch, ktoré boli doslova ukážkové. Ukázali výborný herný prejav a práve na týchto individuálnych výkonoch chceme smerom do budúcnosti v Spartaku stavať,“ pochválil svojich zverencov tréner Bartoš.