Ešte stále len 19-ročný Adam Jakubech s prvým tímom Spartaka Trnava odcestoval do Turecka, kde odchytal úvodný zápas sústredenia proti Rudar Pljevlja. Hneď po zápase nabral smer La Manga, kde sa pripojil k národnému tímu Slovenska do devätnásť rokov pod vedením Milana Malatinského. Spolu s ním cestoval aj Denis Horník, čím doplnili v nominácii Erika Jirku.

"Nemám presne spočítané nalietané kilometre, ale letel som z Viedne do Antalye, odtiaľ do Istanbulu, z Istanbulu do Madridu a z Madridu do Alicante. Späť som sa vracal Alicante – Madrid a Madrid – Viedeň. Nie je to nič príjemné, keď človek strávi v podstate tri dni v lietadle a na letiskách, ale mám to za sebou a som rád, že som opäť doma," tešil sa Jakubech, ktorý pomohol „bílím andelom“ k výhre 2:0 proti súperovi z Čiernej Hory.

"Súpera sme nepoznali, nevedeli sme, čo od neho čakať. Až na niektoré situácie som nemal takmer žiadnu prácu. Zápas sme zvládli herne aj výsledkovo, môžeme byť spokojní," zhodnotil talentovaný brankár svoj jediný odchytaný zápas v rámci sústredenia v Turecku.

Adam síce prvý zápas v La Mange proti Nórsku (0:1) nestihol, no v ďalších dvoch sa postavil medzi tri žrde a počínal si viac ako dobre.

"Som rád za oba odchytané zápasy. Boli to kvalitné mužstvá. Portugalci boli veľmi technickí, behaví a nepríjemní, ale myslím si, že sme boli lepším mužstvom a do ničoho sme ich nepustili," hodnotil remízu 1:1 s Portugalsko

V druhom zápase gól neinkasoval a Slovensko zvíťazilo s Poľskom 1:0.

"Išli sme za víťazstvom a herne aj výsledkovo sa nám to podarilo. Teší ma, že sme neinkasovali gól,“ dodal spokojne k poslednému zápasu Jakubech.

Zápasy v La Mange mali mužstvo Milana Malatinského pripraviť na nadchádzajúci marcový Elite Round o postup na finálový turnaj ME 2016 v Nemecku.

"Myslím si, že to bola dostatočná previerka, pretože podobní súperi nás čakajú na turnaji Elite Round. Zápasy v Španielsku nám určite pomohli," zhodnotil kladne previerku pred dôležitými súbojmi mladý brankár, ktorý sa vyjadril aj k príprave Spartaka Trnava.

„Zlepšili sme sa celkovo v defenzíve, čo dokazuje fakt, že sme v posledných zápasoch inkasovali málo gólov. Dôležité bude, aby sme to preniesli aj do ligy,“ dodal.

Horník s Jirkom sa zhodli: Bola to kvalitná previerka

V krajine polmesiaca stihol odohrať jeden zápas aj Denis Horník, ktorý sa následne s Jakubechom presunul do národného tímu.

"S Rudarom sme odohrali dobrý zápas. Vyšiel nám hlavne prvý polčas, v ktorom sme pokojne mohli pridať viac gólov. Druhé dejstvo bolo z našej strany trochu slabšie, súper sa snažil so zápasom niečo urobiť, vypracoval si niekoľko príležitostí, ale nedokázal ich premeniť. Teší ma, že som odohral celý zápas," vyjadril sa k zápasu proti tímu z Čiernej Hory 18-ročný Horník.

S dvojkrížom na hrudi nastúpil do dvoch zápasov.

"Boli to dva veľmi ťažké zápasy, myslím si, že sme ich zvládli, súperom sme sa určite vyrovnali. V niektorých fázach sme boli dokonca lepším mužstvom. Pred Elite Round dobrá a kvalitná previerka," uviedol Horník.

Tretí Trnavčan Erik Jirka sa v La Mange predstavil vo všetkých troch zápasoch. Proti Poľsku rozhodol pekným gólom z priameho kopu o tesnom víťazstve 1:0.

"Bola to kvalitná previerka. Tie tri tímy hrali veľmi dobrý futbal. S Poliakmi a Portugalcami sme odohrali vyrovnanú partiu. Teší ma, že som mohol rozhodnúť zápas, ale je to zásluha celého tímu, nielen moja," skromne zhodnotil turnaj v Španielsku Jirka.