Zverenci Mariána Šarmíra zvládli dôležitý prvý jarný zápas DOXXbet ligy. Po góloch Deketa a Bališa vyhrali 2:1. Filip Deket bol ústrednou postavou zápasu, keď bol snáď na každom štvorcovom metri ihriska a získaval dôležité lopty. Bol to práve on, kto strelil dôležitý vyrovnávajúci gól pred koncom prvého polčasu. V druhom dejstve vniesol potrebný impulz do hry striedajúci Daniel Dubec a spartakovci si pripísali prvé tri body.

FC Spartak juniori - ŠK Senec
Góly:
44. Deket, 64. Bališ (11m) - 38. Gombala
Žlté karty:
40. Deket, - 63. Pastrnek, 78. Huszár
SPARTAK: Jakubech – Hrebík, Oravec, Častulín, Janso – Deket, Gojkovič, Košťál (82. Pavlovčík) – Medgyes (54. Jirka), Yao (46. Dubec), Bališ
SENEC:
Kostolanský - Pastrnek, Bajza, Revák, Huszár - Pitra, Tóth, Janco, Marko (68. Kiss), Jorík - Gombala

Juniori pôsobili v prvom polčase zakríknuto, do šancí sa dostávali zriedkavo. Vzhľadom na silný vietor sa hra väčšinou odvíjala medzi šestnástkami.

Diváci sa poriadne ani neusadili a Bališ po centri Gojkoviča otvoril skóre. Rozhodca ho ale neuznal pre ofsajdové postavenie. Senec si vypracoval dve príležitosti. Prvá prišla v sedemnástej minúte, keď po chybe Deketa prenikol do pokutového územia Gombala, no nemieril presne. Spartak prvýkrát pohrozil v 22. minúte po osi Gojkovič – Košťál sa k lopte za obranou dostal Yao, ale pálil vedľa Kostolanskeho svätyne.

Z ničoho nič udrel Senec v 38. minúte. Častulínovi ušiel Gombala a v nájazde si s Jakubechom poradil - 0:1.

Hostia sa dlho z vedenia neradovali, v 44. minúte sa dostal za obranu Deket a vedľa brankára vyrovnal na 1:1.

Do druhého polčasu poslal tréner Šarmír do hry Dubca a bolo to najlepšie možné rozhodnutie. Ešte len 18-ročný útočník sa po prvý raz dostal k lopte v 59. minúte, keď v pokutovom území vyhral hlavičkový súboj. Lopta len tesne letela nad bránu Senca.

V 63. minúte sa opäť predstavil v hlavnej úlohe striedajúci Dubec, ktorý prenikol do pokutového územia, tam si vypýtal faul a získal penaltu. Loptu na biely bod si postavil Boris Bališ, ktorý nezaváhal - 2:1.

V 71. minúte sa v sľubnej šanci ocitol Košťál, ktorému adresoval prihrávku do druhej vlny Jirka. Strela z prvej skončila vedľa brány.

V 80. minúte prišiel najkrajší moment zápasu. René Revák si prevzal loptu, napriahol a loptu z pravého horného rohu bravúrne vytiahol Adam Jakubech na roh. V nadstavenom čase sa od polovice ihriska rútil sám na bránu Bališ, no brankára v superšanci neprekonal, a tak zostal stav nezmenený. Juniori Spartaka Trnava zvíťazili 2:1.

Marián Šarmír (FC Spartak jun.): "Zápas bol miestami kostrbatý vzhľadom na to, že ten terén sa opticky zdal byť veľmi dobrý, ale realita na ňom bola iná, viazla nám na ňom kombinácia, ale niektoré pasáže boli veľmi dobré. Chlapcov môžem len pochváliť za to, že ten nepriaznivý vývoj 0:1 zvládli po psychickej stránke. Myslím si, že ten výkon na úvod jari nebol vôbec zlý. Samozrejme, boli tam chyby, ale sú to všetko mladí chlapci, niektorí ešte v dorasteneckom veku, takže môžem ich len pochváliť."