Ešte len 19-ročný odchovanec Spartaka Trnava si po tom, čo odohral proti Podbrezovej výborný druhý polčas, vypýtal u trénera Ivana Hucka nasadenie do základnej zostavy. A nebol to krok vedľa. Práve naopak, v zápase so Zlatými Moravcami predviedol Lukáš Mihálik skvelý výkon. Na ihrisku sa bavil a bol všade tam, kde mal byť. Strelil vyrovnávajúci gól a pri druhom vybojoval pokutový kop.

Bol by som spokojnejší, keby sme zápas vyhrali. Stalo sa však to, že sme nedokázali pretaviť náš tlak, keď sme hrali o jedného viac, do víťazstva a odvážame si bod,“ hovoril po zápase mladý odchovanec a pokračoval.

„Som šťastný, že som mohol vyrovnať a že sa mi darilo, ale v prvom rade ide o tímové víťazstvo,“ dodal.

Pre Luksa, ako mladého hráča prezývajú spoluhráči v kabíne to bola premiéra v základnej zostave. V drese Spartaka si pripísal celkovo piaty štart. Na jar zatiaľ zasiahol do všetkých troch zápasov.

„Dostal som sa do základnej zostavy a chcel by som sa v nej udržať čo najdlhšie, ale hovorím, na prvom mieste je víťazstvo tímu, ktoré sa nám, žiaľ, nepodarilo uhrať,“ vyjadril sa skromne Mihálik.

V trinástej minúte urobil Lukáš Mihálik chybu, po ktorej sa do obrovskej príležitosti dostal Cebara, no Kamenár Spartak podržal. Chyba odchovanca Trnavy nepoložila, práve naopak, o dve minúty neskôr si perfektne nabehol na Depetrisov center a rybičkou vyrovnal na 1:1.

„Videl som, že sme nakopli loptu na Depetrisa, ocitli sme sa v brejku dvaja na jedného a predpokladal som, že David mi pošle center. Už som sa iba hodil rybičkou a skončilo to v sieti,“ opísal gólovú situáciu Lukso.

Na konci prvého polčasu prišla skrumáž pred Kováčovou bránou. Mihálik do nej vbehol, prebral loptu a tesne pred zakončením ho zozadu sfauloval Karlík. Depetris penaltu premenil.

„Bola tam veľká skrumáž, domáci sa snažili loptu odkopnúť, ale lopta sa dostala ku mne a keď som si pripravil pozíciu pred brankárom, prišiel faul zozadu,“ reagoval aj na druhú dôležitú situáciu v zápase, v ktorej bol zainteresovaný.

Svoje pokyny od trénera Hucka splnil. V zápase pôsobil ako starý mazák, nebál sa súbojov jeden na jedného, bol aktívny a často sa zapájal do kombinácii.

„Mal som brániť stredových hráčov a vypomáhať ofenzíve. Bolo to ťažké a od prvých minút zvláštne, dve penalty v prvom polčase, červená karta. Ťažko nájsť pre to slová,“ povedal na záver Lukáš Mihálik.