Športové gymnáziu J. Herdu Trnava sa v prvom aprílovom týždni zúčastnilo Majstrovstiev sveta škôl vo futsale. V chorvátskom meste Poreč sa predstavila aj dvojica hráčov A – tímu Matej Oravec, Filip Bango a hráč juniorky Daniel Dubec. Hráči pod vedením Jozefa Brezovského skončili na historicky najlepšom šiestom mieste. Majstrom sveta sa stala Brazília. Účasť v Chorvátsku si Trnavčania zabezpečili vďaka marcovému víťazstvu na turnaji v Žiline, kde neprehrali ani jeden zápas.

„Pre nás bola veľká česť zúčastniť sa Majstrovstiev sveta stredných škôl, pre mojich chlapcov je to veľká škola, lebo futsal je naozaj krásny šport. Niektorí naši hráči ukázali technickú pripravenosť, avšak niektoré mužstvá boli futsalovo veľmi dobre pripravené, my sme našu kožu neodovzdali lacno, niektoré zápasy boli veľmi dobré a ja som spokojný s úrovňou turnaja, s podmienkami a vystupovaním mojich hráčov. Myslím si, že dôstojne reprezentovali Slovensko, Trnavu a Športové gymnáziu J. Herdu,“ uviedol spokojný tréner Brezovský.

Športové gymnázium J. Herdu sa v skupine B stretlo s Tureckom (4:9), Anglickom (11:1), Belgickom (5:2) a Slovinskom (1:0). Po troch víťazstvách a jednej prehre postúpili z druhého miesta do štvrťfinále, kde narazili na jedného z favoritov MS Irán. Hráči trnavského gymnázia ťahali v tomto zápase za kratší koniec a po výsledku 0:3 im zostal už iba boj o piate až ôsme miesto.

V ňom zverenci Jozefa Brezovského narazili opäť na Turecko, s ktorým v skupine prehrali. Tentoraz vo výbornom vyrovnanom zápase nenechali nič na náhodu a po víťazstve 5:4 ich čakal ešte súboj o piate miesto. O to si zahrali proti Rakúsku. Po prehre 3:4 sa tešili z najlepšieho umiestnenia v histórii (šieste miesto). Doteraz sa naši futsalisti (Žilina) najlepšie umiestnili na deviatom mieste.

Na Majstrovstvách sveta nás reprezentovali študenti Športového gymnázia J. Herdu, ktorí obliekajú dres FC Spartak Trnava: Matej Oravec, Filip Bango (A - tím), Daniel Dubec (Spartak juniori), Dominik Takáč, Peter Urmínsky (U17), Sebastian Lauko, Kamil Jašurek, Samuel Benca, Andrej Štrba, Michal Halmo, Kristián Vangel, Simon Drobný (všetci U19), tréner Jozef Brezovský, vedúci tímu Vladimír Cích.