Aldo Baez si už v tejto sezóne do lopty nekopne. Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) mu zastavila činnosť na 6 týždňov, navyše hráč Spartaka zaplatí 1500 eur pokutu, píše v oficiálnej úradnej správe futbalsfz.sk.

Argentínsky futbalista v službách trnavského Spartaka Aldo Baez mal v 30. kole Fortuna ligy medzi AS Trenčín a Spartakom Trnava (1:3) v prvom dejstve v súboji so Stefanom Maierhoferom pohrýzť rakúskeho futbalistu. Trnavčan v stanovisku pre DK SFZ reagoval takto: "V prvom rade chcem povedať, že v spomínanom súboji so Stefanom Maierhoferom som tohto hráča nefauloval a ani následne neprišlo z mojej strany k incidentu – pohryznutiu súperovho hráča. Stefan Maierhofer ma rukou chytil pod krk a následne mi hlavu udrel o jeho prsia a takto sme dopadli na zem. K ničomu inému, ako k faulu zo strany súpera na moju osobu neprišlo, ja som súperovmu hráčovi nijako neublížil. Na tomto vyjadrení trvám a v žiadnom prípade sa necítim byť vinný."

Po stanoviskách dotknutých a delegovaných osôb rozhodla DK SFZ takto: "DK berie na vedomie stanovisko a ukladá disciplinárne opatrenie: Hráčovi Aldovi Baezovi pozastavuje výkon športovej činnosti na 6 týždňov a udeľuje mu finančnú pokutu 1500 eur," píše sa v úradnej správe, ktorú dnes vydala oficiálna stránka SFZ.

Pre Baeza sa tak tento ročník Fortuna ligy skončil, fanúšikovia ho neuvidia ani v Podbrezovej a ani doma v poslednom zápase so Zlatými Moravcami.