Počas predĺženého víkendu 27. - 29.5.2016 sa družstvo kategórie U11 (2005) zúčastnilo dvoch turnajov v zahraničí. Všetci hráči mali možnosť absolvovať turnaj a dostali priestor na to aby ukázali čo vedia, čo sa naučili, svoj potenciál a talent. Ako tréner som sa zúčastnil oboch turnajov.


1.skupina T - Rejšice (8 hráčov + brankár) cestovala v piatok 27.05.2016 do Mladej Boleslavi (Česko). Ubytovanie bolo zabezpečené v Aparthotel Westward Real. V sobotu ráno sme sa presunuli na futbalový štadión do Rejšic, kde bolo kvalitne pripravené ihrisko a turnaj sa mohol začať.

Na turnaji bolo prihlásených 12 družstiev - dve skupiny po 6 družstiev . Na poslednú chvíľku vypadlo jedno družstvo z druhej skupiny. Hralo sa systémom 7 + 1 na celú šírku ihriska s hracím časom 1 x 18 minút.

V skupine sme si postupne zmerali sily s FC Sellier & Bellot Vlašim, SK Horní Měcholupy, WKS Slask Wroclaw, FK Dukla Praha a TJ Lokomotíva České Budějovice.

V prvom zápase proti FC Sellier & Bellot Vlašim sa od úvodu útoky striedali na oboch stranách. Za nerozhodného stavu sme si vypracovali 2 vyložené gólové príležitosti, ktoré sme však nedokázali do odkrytej bránky premeniť. Následne po našej nepresnej rozohrávke sme inkasovali. Za stavu 0:1 chytil brankár Bomba nariadený pokutový kop. Stále sme sa pokúšali o vyrovnanie a otočenie skóre. Opäť sme sa však dopustili dvoch chybičiek v rozohrávke a súper trestal. V závere sa nám podarilo znížiť skóre.

Zápas proti SK Horní Měcholupy sme boli herne lepší ako súper. V úvode stretnutia sme však 2 x zbytočne inkasovali. O 3 minúty na to sme však dokázali streliť kontaktný gól. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí, ktoré však ostali nevyužité.

V ďalšom zápase proti WKS Slask Wroclaw sme hneď od úvodu zápasu súpera jednoznačne herne prevýšili. Súper sa počas zápasu dostal iba k jednej strele. Nastrelili sme 1 x tyč a nepremenili 3 nájazdy na brankára z hry. Zápas sa tak skončil bezgólovou remízou.

Vo výbornom zápase proti FK Dukla Praha sa od úvodu hral obojstranne útočný futbal. Obe družstvá si dokázali vypracovať dostatok gólových príležitostí. Skóre otvorila Dukla. O 4 minúty na to sme však dokázali vyrovnať. V závere zápasu po našom slabom dôraze v osobnom súboji dokázal súper strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ani v tomto zápase sme nedokázali 2 x premeniť nájazd na brankára z hry.

V poslednom zápase našej skupiny proti TJ Lokomotíva České Budějovice to bola naša jednoznačná herná prevaha. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí a po troch krásnych góloch zaslúžene zvíťazili.

V zápase o 7. - 8. miesto nás čakali TJ SK Satalice. Súpera sme jednoznačne herne prevýšili. Počas celého zápasu sa dostali raz pred našu bránku po dlhej prihrávke od vlastnej bránky a po našom zaváhaní v bránení situácie 1:1 otvorili skóre. V polovici zápasu sa nám podarilo vyrovnať skóre po jednoduchej a rýchlej hernej kombinácii. Ďalšie gólové príležitosti sme už nedokázali premeniť. Chýbal nám pokoj a prehľad pred bránkou súpera. Na rad prišli pokutové kopy. Súper tri premenil a u nás jeden hráč zaváhal.

Celkové 8.miesto nezodpovedá predvedeným individuálnym herným výkonom jednotlivcov a hre družstva. Hráčov môžem pochváliť za prístup, predvedené výkony, hru družstva, nasadenie, emócie a radosť z hry. Väčšina hráčov mala veľmi dobrý pohyb bez lopty, výber miesta, stavanie sa. V tejto činnosti potrebujeme zvýšiť aktivitu v útočnej fáze. Útoky sme zakladali od brankára. Postupným útokom sme sa snažili vypracovať si gólové príležitosti. Veľmi často a úspešne sme sa presadzovali v hre 1:1 v akejkoľvek časti ihriska. Tu vynikal nielen v útoku , ale aj v obrane náš nejlepší hráč Richard Valovič, ktorý dostal aj cenu od organizátora turnaja. Vypracovali sme si veľké množstvo gólových príležitostí. Naďalej pracujeme na tom, aby hráči dokázali tieto príležitosti premieňať vo vyššom počte a streliť tak viac gólov ako súper. Zlepšiť potrebujeme dôraz v osobných súbojoch na našej polovici ihriska pri bránení. Hráčov chválim za vzornú reprezentáciu klubu nielen na ihrisku, ale aj mimo ihriska. Ďakujem veľmi pekne rodičom, ktorí zabezpečili a pomohli pri doprave na turnaj a späť.

Na turnaji nás reprezentovali: Hugo Bomba, Jonáš Béreš, Denis Kučerka, Richard Valovič, Juraj Skukálek, Samuel Šebek, Tomáš Gašparík, Lukáš Vajdík a Šimon Železník

Tréner: Miko Viktor

Asistent trénera: Kánik Tomáš

2.skupina T - Graz: MINI - MASTERS, Sturm Graz (7 hráčov + brankár) cestovala v sobotu 28.05.2016 dvoma mikrobusmi do Grazu (Rakúsko). Hráči boli ubytovaní v Gasthaus Pension Nagl. Večer po 6 hodinovej ceste autom hneď po skončení turnaja v Rejšiciach som sa ako tréner pripojil k hráčom. Ďakujem pánovi Ščasnému a kolektívu rodičov za zabezpečenie dopravy / presunu hráčov. Turnaj sa odohral v prekrásnom areáli akadémie SK Sturm Graz.

Na turnaji štartovalo 16 družstiev rozdelených do 4 skupín po 4 družstvá. Po odohraní skupín sa vytvorili opäť 4 skupiny po 4 družstvá. Prvé dve postupovali do štvrťfinále a zvyšné hrali o 9. - 16. miesto. Hrací čas bol 1 x 15 minút, ihrisko rozmerov 35 x 50 m, počet hráčov v zápasoch 6 + 1.

V základnej skupine D sme boli spoločne s LASK Linz, SK Sturm Graz III a Niklasdorf/Proleb.
V prvom zápase proti LASK Linz (víťaz turnaja) sme nezachytili úvod zápasu. V 1. a 4. minúte sme inkasovali rýchle góly. Postupne sme sa herne na súpera dotiahli. V priebehu dvoch minút sme dokázali skóre zápasu vyrovnať. V poslednej minúte sme nepremenili nájazd na brankára z hry, kde sme zaváhali so zakončením. Herne to až na úvod bol vyrovnaný zápas, kde si obe družstvá dokázali vypracovať dostatok gólových príležitostí.

V ďalšom zápase proti SK Sturm Graz III sa hralo do úvodu obojstranne útočne. V prvej minúte po našej nepresnej rozohrávke pred vlastnou bránkou domáci otvorili skóre a tesný výsledok udržali do konca zápasu. Domáci brankár chytil zblízka volej nášho hráča, rovnako ako aj ďalšie gólové zakončenia. V tomto zápase nám chýbal väčší pohyb bez lopty.

V poslednom zápase základnej skupiny sme jednoznačne herne prevýšili Niklasdorf/Proleb. Boli sme aktívny v pohybe bez lopty, výborne sa presadzovali v hre 1:1 a jednoduchými a rýchlymi hernými kombináciami si vypracovali veľké množstvo gólových príležitostí.

V tejto skupine sme sa umiestnili po LASK Linz na 2.mieste.

V ďalšej 4 člennej C skupine sme si zmerali sily s SK Sturm Graz II, FAST Ost, a FC Stattegg.

Vo všetkých zápasoch tejto skupiny sme jednoznačne herne súperov prevýšili. V tejto skupine sme nastrieľali 14 gólov a udržali si čisté konto.

V prvom proti SK Sturm Graz II sme si vypracovali dostatok gólových príležitostí. Popri útočení, sme však 2 x zaváhali v obrane, kde nás podržal brankár Gajdoš. Okrem 3 krásnych góloch čo sme strelili sme nedokázali premeniť ešte ďalšie minimálne 4 vyložené gólové príležitosti.

Zápasy proti FAST Ost a FC Stattegg sme zvládli po každej stránke na výbornú. Hráči sa výborne pohybovali bez lopty, kvalitne pracovali s loptou, často využívali hru 1:1 a jednoduché herné kombinácie po ktorých si vypracovali veľké množstvo gólových príležitostí. Proti FAST Ost sme strelili osem krásnych gólov, mnohé z nich strelou do prázdnej bránky.V zápase proti FC Stattegg to bolo podobné, až na ten rozdiel, že sme ich nedokázali premeniť v takom množstve.

Nasledovala vyše hodinová obedná pauza po ktorej pokračovli zápasy o celkové umiestenie.

Vo štvrťfinále sme narazili na SK Sturm Graz I (finalista turnaja). V úvode sme strelili prekrásny gól z 25 m. Nedokázali sme sa však dostať do tempa. Hlavne v obrannej zóne nám chýbal dôraz a nasadenie. Súper to dokázal využiť a v priebehu minúty otočiť skóre zápasu. Snažili sme sa vyrovnať a strhnúť víťazstvo na našu stranu. Brankár domácich však bol proti tomu. Chytil nám viaceré gólové príležitosti. Súpera sme zatlačili na jeho polovicu. V závere však po protiútoku a našom zaváhaní v hre 1:1 na polovici ihriska domáci hráč využil nájazd na brankára a uzavrel skóre zápasu.

Posledné dva zápasy na turnaji sme dohrávali bez striedania, nakoľko Norbert Blaško mal opuchnutý členok po súboji s brankárom hostí.

V nasledujúcom zápase proti SK Sturm Graz III na nás v úvode zápasu doľahlo sklamanie zo štvrťfinále. To domáci využili na strelenie dvoch rýchlych gólov. Následne sa nám podarilo znížiť skóre krásnym gólom. Začali sme herne domácich prevyšovať. Vypracovali sme si veľa gólových príležitostí, žiaľ nedokázali sme ich premeniť a tak súper po protiútoku stačil ešte raz skórovať.

V poslednom zápase o celkové 7. - 8. miesto sme hrali proti SK Sturm Graz II. Aj keď domáci otvorili skóre zápasu, naša herná prevaha bola viditeľná. Hráči predviedli viacero technických prvkov v hre, výborne sa presadzovali v hre 1:1 a jednoduchými a rýchlymi hernými kombináciami - najmä narazenie lopty sme si vypracovali veľké množstvo gólových príležitostí. Strelili sme dva krásne góly a skóre zápasu otočili v náš prospech.

Turnaj hodnotím nielen po futbalovej,ale aj organizačnej stránke na výbornú. Odnášame si nielen množstvo zážitkov, ale aj skúseností. Mali sme dostatočne dlhý čas na to aby sme v zápasoch ukázali čo hráči vedia, čo sa naučili, ukázali svoj potenciál a talent. Aj napriek celkovému 7. miestu som ako tréner veľmi spokojný a rád, že sme tento turnaj absolvovali. Hráči museli ukázať nielen hernú kvalitu, ale videli sme ich ako reagujú aj po psychickej stránke v rôznych situáciách. Pohyb bez lopty, stavanie sa bolo veľmi dobré. Odkryli sa však aj naše rezervy a nedostatky v tejto činnosti. V hre 1:1 sme sa dokázali presadiť nielen v útoku, ale aj v obrane - konštruktívne odoberanie lopty. Naďalej pracujeme na dôraze a dôslednejšom bránení na našej polovici ihriska. Hráči dokázali predviesť viaceré herné kombinácie - hlavne narazenie lopty a tak vzájomne popri hre 1:1 aj spolupracovať. Tešilo ma časté zakončenie a to aj z väčšej vzdialenosti. Veľa gólov sme strelil po prihrávke do prázdnej bránky. Po víťazovi turnaja LASK Linz (25 gólov) sme dokázali streliť 24 gólov, čo odzrkadlilo našu kvalitnú útočnú fázu. U hráčov bola vidieť radosť z hry, nasadenie, emócie, vášeň a odhodlanie. Ďakujem hráčom za vzornú reprezentáciu klubu FC Spartak Trnava nielen na ihrisku, ale aj mimo ihriska. Chlapcov chválim za kvalitné individuálne herné výkony jednotlivcov a výborný herný výkon družstva. Je to pre nás dôležitejšie ako celkové umiestenie na turnaji. Ukázala sa správnosť nastúpenej cesty, čo je veľká motivácia do ďalšej práce. Talent a tvrdá práca prekonajú čokoľvek. Naďalej pracujeme cieľavedomo, systematicky, kvalitne a hlavne dlhodobo v tréningovom proces. Tešíme sa na ďalšie turnaje, ktoré nás ešte do konca sezóny čakajú. Na záver by som sa chcel poďakovať nielen klubu FC Spartak Trnava, za možnosť sa zúčastniť podobných turnajov, ale hlavne rodičom ktorí sa výrazne podieľajú na organizácii a doprave na podobné turnaje.

Na turnaji nás reprezentovali: Branislav Gajdoš, Dušan Stano, Simon Ščasný, Zoltán Dobrí, Martin Horník, Dominik Sklenár, Christián Ilavský a Norbert Blaško

Tréner: Miko Viktor