Výborná správa prišla z kabíny andelov. Vedenie klubu sa dohodlo s Borisom Godálom na novom 4-ročnom kontrakte. Naopak, po dobrej prišla aj zlá, Aldo Baez v tíme skončil.

29-ročný stopér má v červeno-čírnom drese za sebou ročné pôsobenie. V klube nastúpil do 25 zápasov, v ktorých sa tešil z dvoch gólov.

„Napriek tomu, že to bola turbulentná sezóna, splnili sme predsezónny cieľ. Výkony boli ako na hojdačke. Sezónu sme ukončili s pozitívnou bilanciou a postupom do Európskej ligy. Našli sme trénera, ktorý s nami bude, dúfam, úspešný. Verím, že nová sezóna bude ešte úspešnejšia ako tá uplynulá,“ hovorí s úsmevom na tvári Godál.

Rokovania o novej zmluve boli zdĺhavé. Po podpise si odfúkli obe strany.

„Konečne to mám z krku. Vždy, keď hráčovi končí zmluva, každý sa ho pýta, čo s ním bude. Je to také hektické obdobie. Nevedel som na čom som, ale vedel som, že klub má o moje služby naďalej záujem. Teším sa, že som týmto podpisom zhodil zo mňa „balvan“ a môžem sa naplno sústrediť na futbal,“ neskrýva spokojnosť po podpise zmluvy bývalý hráč Trenčína a Zaglebie Lubin.

Spartak sa so šikovným stopérom dohodol na novej štvorročnej spolupráci.

„Je to dlhodobý kontrakt, pretože verím, že tento klub zažije v najbližších rokoch výraznejší úspech a chcem byť pritom,“ povie Boris Godál.

Okrem Borisa sa z novej zmluvy teší aj jeho brat, veľký fanúšik bílích andelov.

„Ešte o tom nevie, ale idem mu hneď zavolať,“ smeje sa Godál, ktorý sa teší na novú sezónu.

„Sme v Európskej lige. Bohužiaľ, prvý zápas odohráme bez fanúšikov. Krátkodobým cieľom je postup do druhého predkola, aby si naši fanúšikovia mohli Európsku ligu užiť v čo najväčšom počte,“ dodal na záver urastený stopér.

Baez sa nedohodol

Aldo Baez v Trnave končí. S vedením klubu sa nedohodol na predĺžení ďalšej spolupráce. 27-ročný defenzívne ladený stredopoliar sa vracia do pražskej Slavie, kde pred príchodom do Spartaka odohral 23 zápasov. V drese andelov ich má na konte o päť viac, s jedným streleným gólom. V malom Ríme končí po ročnom hosťovaní.

"V Trnave som zažil krásny rok. Spoznal som super kabínu, na ktorú nezabudnem. Teším sa, že som mohol obliekať dres Spartaka. Každý vie, ako to vo futbale chodí. Nedohodli sme sa, chcel som zostať ďalší polrok, ale nemohol som ovplyvniť iné veci. Určite budem spomínať na skvelú partiu a ešte lepších fanúšikov," uviedol Baez.

Aldovi touto cestou ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej kariére mu želáme veľa úspechov!