Dve smutné správy prišli z kabíny andelov. S červeno-čírnym dresom sa lúči dvojica hráčov – David Depetris a Róbert Jež. Argentínčanovi vypršal kontrakt a skúsený stredopoliar bol pre pretrvávajúce zdravotné problémy nútený ukončiť aktívnu kariéru.


Pre Spartak sú to veľké straty. David Depetris v uplynulej sezóne nastrieľal 15 gólov. Stal sa najlepším strelcom tímu a len tesne mu ušla koruna pre najlepšieho strelca Fortuna ligy.

"Na Spartak budem spomínať len v dobrom. Samozrejme, ako v každom klube, aj tu boli lepšie aj horšie momenty. Za ten rok som spoznal veľa nových ľudí. Na každého mám dobré srdce," hovorí Depetris.

Do Trnavy prišiel v priebehu jesene ako voľný hráč z mexického Monarcas Morelia. V malom Ríme sa za krátky čas dokázal stať útočníkom číslo jeden. Svojou streleckou efektivitou sa výrazne podpísal pod postup do Európskej ligy. V 21 zápasoch nastrieľal spomínaných 15 gólov.

"Raz za čas sa za tými gólmi obzriem. Napriek tomu, že sme prežili náročnú sezónu, dokázali sme splniť cieľ. Veľmi ma teší, že sa v Trnave hrá Európska liga," pokračuje David.

S mužstvom trénoval naposledy v utorok 28.6. Kontrakt mu vyprší vo štvrtok 30.6. S agentom momentálne riešia nové pôsobisko. Zatiaľ nie je známe, v ktorom klube bude pokračovať. Spartak však nevylúčil Davidov návrat v prípade, že sa nedohodne na novej zmluve inde.

"Najviac budem spomínať na chvíle po vyhratom zápase, ako sme s fanúšikmi po zápase oslavovali a tiež v kabíne s chalanmi. To je to najlepšie vo futbale. Toto mi bude chýbať. Verím, že v novom pôsobisku sa dočkám takisto viacerých víťazstiev ako v Trnave," dodal na záver Depetris.


Róbert Jež sa lúči so svojou kariérou

O čosi nepríjemnejší verdikt prišiel v prípade skúseného Róberta Ježa. 34-ročný záložník bol, pre posunutú platničku, ktorá mu tlačí na nerv, nútený ukončiť aktívnu kariéru. So Spartakom mal ešte ročný kontrakt. Po dohode oboch strán dôjde k rozviazaniu kontraktu.

Ježko, ako ho v kabíne spoluhráči prezývajú, sa s tímom nezapojil ani do letnej prípravy. So zranením laboruje od posledného zápasu uplynulej sezóny. Odvtedy absolvoval rôzne vyšetrenia. Zranenie je tak vážne, že po nebezpečnom pohybe by mu hrozili dokonca vážne zdravotné problémy v civilnom živote.

„Túto správu som oznámil majiteľovi, vedeniu klubu a vzájomne sme sa dohodli na ukončení spolupráce. Vzápätí som to oznámil trénerom a hráčom, s ktorými som sa rozlúčil v kabíne. Samozrejme, vo štvrtok budem na tribúne fandiť,“ uviedol Jež.

Viac o jeho zranení, pocitoch a spomienkach na Trnavu, ale i kariéru, vám prinesieme v rozhovore po zápase Európskej ligy.