Cez víkend odštartoval starší dorast Spartaka Trnava ligový ročník 2016/2017. Každý, vrátane hráčov a realizačného tímu, si úvod sezóny želal o niečo lepší...

V šiestej minúte prvého kola dorasteneckej ligy medzi FC Spartak Trnava a ŽP Šport Podbrezová, prišlo tesne pred šestnástkou hosťujúceho mužstva k zrážke medzi domácim útočníkom Danielom Dubcom a brankárom hostí. Po čelnej zrážke zostal hráč Spartaka ležať na zemi so zapadnutým jazykom a rozbitou perou, z ktorej krv sa mu valila do úst. Okamžite zo striedačky k nemu vybehol zdravotník domáceho mužstva Marián Mareš, hosťujúci tréner Ivan Dubíny, ktorý je aj zároveň povolaním lekár a tréner Spartaka Stanislav Macek. Asistoval aj otec domáceho útočníka.

„Najviac aktívni boli Ivan Dubíny a Marián Mareš (bývalý mládežnícky reprezentačný masér a zdravotník), ktorým sa v hodine dvanástej podarilo vytiahnuť zapadnutý jazyk, kedy sa spontánne nadýchol. Následne sme ho dali do stabilizovanej polohy, snažili sme sa ho utrieť od krvi a čakali na sanitku,“ hovorí tréner domáceho celku Stanislav Macek.

Medzitým domáci funkcionári volali rýchlu zdravotnú službu a okamžite boli v kontakte s oboma klubovými lekármi Vadrnom a Fridrichom, ktorí zabezpečili všetky náležitosti v trnavskej nemocnici.

„Všetkým týmto patrí veľká vďaka, hlavne pánom Marešovi a Dubínymu za to, že to všetko dobre dopadlo. V pondelok dopoludnia bol Daniel prepustený z nemocnice do domácej starostlivosti,“ uviedol manažér mládeže Spartaka Trnava Marián Černý.