V piatok popoludní podporila štvorica hráčov Martin Vantruba, Ivan Hladík, Oliver Janso a Erik Jirka predaj špeciálnych ručičiek v McDonald´s. Zapojili sa tak do celosvetového projektu.

Akcie „Happy McDay“ sa spartakovci zúčastnili tretí rok po sebe. Aj tentoraz mali úspech a na tvárach zákazníkov vyčarili množstvo úsmevov. Okrem toho rozdali desiatky autogramov či fotiek.

"Každý rok prilákajú viac zákazníkov, vďaka čomu vyzbierame aj viac peňazí. Pokiaľ skončia s futbalom, pokojne ich zamestnáme u nás. Ide im to výborne," podotkol s úsmevom manažér McDonald´s Tomáš Matula.

V prevádzke na Novej ulici pri OBI sa andeli zdržali hodinu. Počas nej predávali hamburgery, hranolky, zmrzlinu a rôzne iné produkty. Okrem toho ponúkali zákazníkom špeciálne ručičky, z ktorých zisk putuje na výstavbu nadštandardných izieb pre choré deti, ktoré by v nich mohli bývať s rodičmi.

"Je skvelé, že môžeme takýmto málom pomôcť detičkám a ich rodinám v núdzi. Teším sa, že sme mohli prísť," neskrýval radosť stopér Ivan Hladík.

O predaj kávy a sladkých dobrôt sa staral brankár Martin Vantruba.

"Robím to prvý raz v živote, ale baví ma to. Ide o výbornú vec. Keď môžem, rád podporím takéto akcie," uviedol mladý Vantruba.

Ako ďalej povedal Tomáš Matula, v zahraničí dokážu z vyzbieraného zisku postaviť domček, keďže je Slovensko malá krajina, u nás sa snažíme prispieť na izby, ktoré slúžia deťom a ich rodičom. Podobné izby onedlho sprevádzkujú v Banskej Bystrici. Symbolickým eurom môžu zákazníci pomôcť až do konca novembra.