Dvojica Erik Jirka a Denis Horník odovzdala žiakom výherný dataprojektor.

Počas celej jesene si vďaka projektu "Fandíme Spartaku" mohli základné školy v Trnave bezplatne užiť atmosféru na Štadióne Antona Malatinského. Zaujímavú myšlienku ako prilákať deti na štadión dala dokopy klubová televízia s vedením andelov.

"Reakcia detí ma veľmi potešila. Je fajn, že zapájame mladých, po príchode na štadión pocítia atmosféru, ktorá ich môže nakopnúť k tomu, aby prišli aj nabudúce," vyjadril sa Erik Jirka.

Prvé školy fandili proti Spartaku Myjava. Jednou z nich bola aj Súkromná základná škola Besst, ktorá za najlepšie fandenie získala dataprojektor.

"Veľmi ma to potešilo, ale na druhej strane ani neprekvapilo. Spolu s dcérou sme sa boli na jednom zápase pozrieť a videla som, že fandíme o trochu lepšie ako ostatní. Sme škola, ktorá žije športom, tešíme sa, keď môžeme ísť niekoho podporiť k lepšiemu výkonu," uviedla s úsmevom na tvári riaditeľka Súkromnej školy Katarína Ondreičková.

V budúcom ligovom ročníku by podľa slov konateľa Spartak TV Martina Poóra ml. organizátori radi posunuli projekt aj do stredných škôl.