Reprezentačná devätnástka musí v poslednom stretnutí proti domácemu Nemecku zvíťaziť o dva góly. V kádri Milana Malatinského sa nachádza až štvorica hráčov Spartaka, brankár Martin Vantruba, obrancovia Denis Nemček s Matejom Oravcom a na hrote útoku nastupuje Daniel Dubec.

Z druhej fázy kvalifikácie, tzv. Elite Roundu, postupuje na finálový turnaj do Gruzínska iba víťaz. “Sokolíci” odštartovali skupinu vo Frankfurte nad Mohanom prehrou proti rovesníkom zo Srbska. Jediný gól stretnutia strelil po zmene strán Jovanovič.

"Prvé zápasy na turnaji sú vždy ťažké. Chceli sme uhrať dobrý výsledok, ktorým by sa mužstvo povzbudilo do ďalších bojov. Úvodné dejstvo prinieslo vyrovnaný priebeh, súper sa dostal do niekoľkých príležitostí, nám chýbala streľba. V druhom polčase sme inkasovali a Srbi sa zatiahli. Snažili sme sa stretnutie otočiť, no Srbsko dobre bránilo," obzrel sa za zápasom brankár Martin Vantruba, ktorý odchytal celý duel.

Po prehre si talentovaní mladíci uvedomovali dôležitosť zisku troch bodov proti Cypru. Dokonale im to vyšlo. Súperovi nedali žiadnu šancu a tešili sa z vysokého víťazstva 5:0. V bráne opäť odchytal plnú minutáž Martin Vantruba. V nadstavenom čase uzatváral konečný rezultát striedajúci Daniel Dubec.

"Do stretnutia sme vstupovali s jednoznačným cieľom vyhrať, čo sa nám aj podarilo. V prvom polčase sme strelili dva góly, ktoré priniesli potrebný pokoj. Po zmene strán súper pridal na agresivite. Po treťom góle sa ale nedokázali postaviť na nohy. Teším sa, že mi to po dlhom čase v reprezentácii padlo. Nemci sú veľkým favoritom, do zápasu však ideme sebavedomovo," vyjadril sa Dubec.

V oboch spomínaných dueloch nastúpil od úvodu aj Matej Oravec. V stopérskej dvojičke sa predstavil s Branislavom Šušolíkom zo Senice. Denis Nemček zatiaľ svoju šancu nedostal.

"So Srbskom nám zo začiatku viazla rozohrávka. Sami sme sa dostávali pod tlak. Ku koncu polčasu sme sa prebrali, no trápili sa v koncovke. V druhom dejstve nám strelili gól z ničoho. Od toho momentu sa hralo iba na ich polovici. Myslím si, že sme neboli horším mužstvom, rozhodujúcou bola efektivita. Po tom, čo sa nám nepodarilo vstúpiť do turnaja víťazne, sme na Cyperčanov od začiatku vybehli. Za bezgólového stavu sa držali, no po treťom góle nás prestali už napádať. Proti Nemcom musíme využiť každú šancu a vzadu hrať bezchybne," zdôraznil Oravec.

Po dvoch dueloch sa reprezentanti do devätnásť rokov nachádzajú na druhom mieste tabuľky. Na prvé Nemecko strácajú tri body. Futbalová matematika hovorí jasne, ak chcú zverenci Milana Malatinského postúpiť, musia vyhrať o dva góly.

"Nečaká nás nič jednoduché, Nemecko je topfavorit, veď hrajú doma. My však chceme stále postúpiť a to nás ženie za víťazstvom. Sme odhodlaní, súboj si ideme užiť. Verím, že to dobre dopadne," povedal na záver Vantruba.

Zápas s Nemeckom je na programe v utorok od 17.00 hod. Po skončení Elite Round Vám prinesieme pocity červeno-čírnych reprezentantov.

Foto: SFZ