Súboj dvadsiateho piateho kola bude mať pod Čebraťom špeciálny náboj. Stretnú sa tabuľkoví susedia, ktorí myslia na postup do Európskej ligy. Od seba ich delí iba skóre. "Očakávame náročný zápas, verím, že vyhráme," hovorí ľavý obranca Oliver Janso.

V nedeľu sa oba celky stretnú proti sebe po šesťdesiaty šiesty raz. Bilanciu vedie Ružomberok, ktorý sa z troch bodov tešil v 26 prípadoch. Andeli triumfovali v dvadsiatich dvoch zápasoch a sedemnásťkrát sa mužstvá rozišli zmierlivo.

"Je to veľmi bojovné mužstvo. Keď im výjde zápas, sú schopní strieľať góly. My sme však dobre pripravení. Do duelu ideme sebavedomo, chceme vyhrať," hlási útočník Daniel Dubec, ktorý pod Čebraťom strávil časť svojej kariéry.

Ostatný súboj, napriek tomu, že Spartak nebol horším tímom, na Štadióne Antona Malatinského vyznel lepšie pre zverencov Norberta Hrnčára. Pätnásť minút pred koncom rozhodol o troch bodoch z priameho kopu Ján Maslo.

"Dá sa na tom stavať. Keď súpera nepustíte do šancí, je veľká pravdepodobnosť, že sa vám duel podarí. Nám sa to ale doma nepodarilo. Súper si nevypracoval šancu a vyhral 1:0," uviedol Miroslav Karhan.

Počas reprezentačnej prestávky absolvovalo mužstvo niekoľko tréningových jednotiek. V priebehu dvoch týždňov si niektorí hráči doliečili zranenia a do Ružomberka odcestuje Spartak s čistým štítom. Disciplinárna komisia odpustila Ivanovi Hladíkovi zvyšok trestu, čo znamená, že bude k dispozícii.

"Tréningový proces bol veľmi dobrý, chutilo nám. Určite sa posnažíme všetko preniesť do zápasu. Dúfam, že proti konkurentovi o Európsku ligu budeme úspešní," reaguje Oliver Janso.

Ružomberčania nastrieľali v doterajších piatich jarných zápasoch jedenásť presných zásahov. Červeno-čírni sa v koncovke trápia, z gólu sa tešili len raz, na pôde Podbrezovej. V defenzíve sú na tom tímy podobne, obaja inkasovali po tri góly. Adam Jakubech si drží čisté konto 302 minút. Spoluhráči sa na neho budú spoliehať aj v nedeľu.

"Sú silní smerom dopredu, najmä vtedy, keď majú priestor. Disponujú rýchlostnými typmi hráčov, ktoré to dokážu využiť," zdôraznil tréner Karhan.

Defenzíva Spartaka si musí dať pozor i na štandardné situácie, z ktorých sa Ruža v tejto sezóne presadila štrnásťkrát. Trnavčania strelili zo spomínanej výhody o štyri góly menej.

"Postavíme to možno defenzívnejšie, budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany a necháme tvoriť domácich. Uvidíme, ako sa s tým popasujeme," povedal Miroslav Karhan.

Keď sa pozrieme na posledných desať stretnutí z pohľadu štatistík, tie sú mierne naklonené na stranu andelov. Z troch bodov sa tešili v štyroch prípadoch, trikrát sa zrodila remíza a rovnako trikrát dokázal vyhrať Ružomberok. Prípadným víťazstvom sa Spartak môže posunúť na štvrtú priečku.

"Čaká nás dôležitý zápas, nie však najdôležitejší. Do konca ligy zostáva po ňom dostatok súbojov," dodal na záver štyridsaťročný lodivod.

Pod Čebraťom ťahá Trnava nepriaznivú sériu bez výhry. Naposledy vyhrala ešte v apríli pred tromi rokmi. Góly strieľali Chovanec s Mikovičom. Obaja už v malom Ríme nehrajú. To, či sa spartakovcom podarí túto bilanciu zlomiť, sa dozvieme v nedeľu od 15.20 hod. Lístky v cene 5 eur bude pred vstupom do sektora hostí predávať koordinátor pre styk s fanúšikmi Branislav Fišera.

Zaujímavé štatistické porovnanie z dielne Fortuna ligy: