V stretnutí šiesteho kola Fortuna ligy si ANDREJ KADLEC vyskúšal netradičný post. Svoju úlohu zvládol, dokonca pridal presný zásah. Na body však nestačil.

Tabuľkovo išlo o súboj druhého mužstva s predposledným. Na ihrisku to však vyzeralo inak. Stretnutie sa od úvodných minút hralo vo výbornej kulise, ktorú vybičoval obojstranne zaujímavý futbal. Už po niekoľkých minútach musel z ihriska odísť kapitán Lukáš Greššák. V jednom súboji si nešťastne poranil koleno. V najbližších hodinách ho čakajú lekárske vyšetrenia. O dĺžke prípadnej rekonvalescencie Vás budeme, samozrejme, informovať.


Spartakovci predviedli oveľa lepší výkon ako proti Slovanu. Žiline boli počas celých deväťdesiatich minút viac ako vyrovnaným súperom. Zlomil ich až druhý gól, po ktorom zverenci Adriána Guľu získali pevnú pôdu pod nohami. Napriek tomu si andeli ešte predtým vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, vďaka ktorým mohli zlomiť zápas na svoju stranu. Najväčšiu mal v úvode druhého dejstva Martin Tóth. Mieril tesne vedľa.

"Vedeli sme, že nás nečaká jednoduchý duel, že sa veľa nabeháme bez lopty. Po druhom góle sme hrali vabank, tretí padol po chybe, ale to už bolo jedno. Nič sa nedá robiť, ideme ďalej," hovoril v mixzóne po zápase so smutným hlasom Andrej Kadlec.

Dvadsaťjedenročný pravý obranca sa ako jediný zapísal do streleckej listiny zo strany Spartaka. Po skvelej prihrávke Pehlivana si chladnokrvne poradil s Volešákom. Radoval sa tak z prvého ligového gólu v kariére. Paradoxne, strelil ho do siete svojho bývalého tímu.

"Tajne som dúfal, že by to mohlo vyjsť, keďže ma tréner postavil do krídelného priestoru. Je pekné, že sa mi podarilo skórovať, potešil som sa. Radosť smerom k lavičke bola spontánna. Škoda, že sme prehrali," krútil hlavou Kadlec.

V krídelnom priestore sa predstavil vôbec po prvý raz. Ofenzívnych chúťok mal dostatok. Jeho výkon vyzdvihol po zápase i tréner Nestor El Maestro.

"Pripravoval som sa na to celý deň. Tréner chcel využiť moju dynamiku, dravosť či rýchlosť. Bolo to ťažšie ako na pravom obrancovi, pretože som viac nabehal. Verím, že som mu to aspoň sčasti splatil," opísal pocity z nového postu rodák z Púchova.

V 128. vzájomnom dueli prehrali červeno-čírni proti Žiline štyridsiaty siedmy zápas. Umelý trávnik pod Dubňom je pre nich stále zakliaty. V aktuálnom ročníku si pripísali druhú prehru v rade.

"Ťažko povedať, čím to je. Každé stretnutie je iné, všetky chceme, samozrejme, vyhrať. Nie vždy sa to ale podarí. Musíme si teraz počas reprezentačnej prestávky vyčistiť hlavy, dať nejaký teambuilding a načať novú sériu," dodal na záver Andrej Kadlec.

Spartakovci sa v ligovom súboji predstavia až o dva týždne, keď doma privítajú Nitru. Súboj má v nedeľu 10.9. výkop o 19.00 hod.