Slovenskí reprezentanti do 23 rokov získali pod vedením Pavla Hapala po druhý raz Challenge Trophy. Z triumfu sa tešil i zástupca Spartaka Trnava.

Medzi osemnástkou nominovaných figuroval pravý obranca Andrej Kadlec. V kabíne sa stretol aj s bývalým hráčom andelov Adamom Jakubechom, ktorý odchytal prvý polčas.

"Nominácia ma prekvapila. Bola tam väčšina hráčov z úspešnej dvadsať jednotky. Na druhej strane, bolo príjemné vidieť medzi nimi aj svoje meno," netajil spokojnosť šikovný obranca.

So spoluhráčmi absolvoval pred zápasom niekoľko mítingov, prechádzok a, samozrejme, tréningov. Vyvrcholením bolo v Žiari nad Hronom stredajšie finále proti C výberu Anglicka. Slováci ho jasne ovládli a vyhrali 4:0. Kadlec do stretnutia nezasiahol.

"Duel mal od úvodu slušnú úroveň. Vôbec nebolo vidno, že by futbalisti Anglicka pôsobili v amatérskych súťažiach. Celkovo stretnutie však ovplyvnila červená karta, ktorú súper videl za stavu 1:0 pre nás. Následne sme súboj kontrolovali a bavili sa futbalom. Divákom sa muselo páčiť," pridal pohľad na víťazný zápas.

Challenge Trophy je turnaj určený pre poloprofesionálne mužstvá do 23 rokov. Predchádzajúce prvenstvo si z aktuálneho kádra andelov pamätá Tomáš Brigant, ktorý dokonca vo finále proti Turecku nastúpil v 85. minúte na trávnik. Slovenskí hráči vtedy zvíťazili vďaka úspešnejším strelcom v penaltovom rozstrele. Sokolíci sa do tohtoročného finále dostali po víťazstvách s Estónskom (4:0), Anglickom (4:3) a remíze s Ukrajinou (1:1). Spomínané výsledky im zaručili prvenstvo v skupine, a tak i výhodu domáceho prostredia. Turnaj odštartoval ešte v marci 2016.

"Napriek tomu, že som do boja nezasiahol, každú takúto skúsenosť vnímam pozitívne. Určite si z toho niečo vezmem. Videl som chalanov, ktorí pôsobia v dobrých tímoch v zahraničí a mal som možnosť s nimi trénovať," pokračuje Andrej Kadlec, ktorému v hľadisku fandili aj rodičia.

Dvadsaťjedenročný futbalista prežíva pekné obdobie. Pod vedením Nestora El Maestra pookrial a vďaka konzistentným výkonom si vybojoval miesto v základnej zostave.

"Je to o tímovej pohode. Takmer každý zápas sme vyhrali. Vždy vyskočí i nejaký jednotlivec, ktorý hrá lepšie. Najdôležitejšia je ale dôvera od trénera. Tú, momentálne, cítim a potom sa aj vám ako hráčovi na ihrisku hrá lepšie. Necítite sa pod zbytočným tlakom," uzavrel Kadlec.

Po návrate do malého Ríma ho čakali dvojfázové tréningy. Spartakovci sa po reprezentačnej prestávke predstavia v nedeľu 19.11. od 14.00 hod na Pasienkoch. Vstupenky na najväčšie slovenské derby sú stále v predaji vo fanshope http://www.spartak.sk/clanek.asp?id=Listky-na-derb...