Odchovanec pražskej Sparty obliekal naposledy dres Mladej Boleslavy.

Tridsaťjedenročný futbalista pôsobil okrem spomínaných dvoch celkov i v Kladne či Bohemians Praha. Najvyššiu minutáž si pripísal v priebehu troch rokov vo farbách Bohemiansu. V osemdesiatich siedmich súbojoch strelil dvanásť presných zásahov.

"Kontaktoval ma pán Hoftych s tým, či by som mal záujem prísť do Spartaka. Následne to bola otázka niekoľkých telefonátov medzi oboma klubmi. Vzniklo z toho ročné hosťovanie s opciou na prestup," uviedol krátko po spečatení kontraktu Jakub Rada.

Stredný záložník bude trénerovi Látalovi k dispozícii už pre nadchádzajúce prvé predkolo Ligy majstrov. Andeli nastúpia túto stredu doma proti Mostaru. Hrá sa od 18.00 hod.

"V minulej sezóne som registroval, že sa Spartak tešil z majstrovského titulu. O to väčšia motivácia bola sem prísť. Angažmán je zaujímavý tiež európskymi pohármi, ktoré sú pre hráča najviac. Teším sa na to," pokračuje s úsmevom Rada.

Vysoký stredopoliar si obliekol i najcennejší dres. Pod Pavlom Vrbom nastúpil v reprezentácii Česka proti Švédsku a Škótsku.