V drese s dvojkrížom na hrudi zasiahli do hry pravý obranca Andrej Kadlec a krídelník Erik Jirka. Pod taktovkou Adriána Guľu sa radovali z dvoch výhier.

Najmä druhá, proti Islandu, je veľmi dôležitá. Trom bodom ale predchádzal výborný výkon, ktorý Slováci predviedli v Dunajskej Strede proti rovesníkom z Talianska. Vyhrali 3:0.

„Z našej strany to bol fantastický zápas. Ukázali sme obrovskú silu a prakticky Talianov k ničomu nepustili. Vyhrali sme rozdielom triedy. Keď sme si po stretnutí pozerali, v akých mužstvách nastupujú ich hráči, bol to úžasný pocit,“ neskrýval radosť Andrej Kadlec.

Podobne ako on, aj Erik Jirka sa predviedol v oboch spomínaných dueloch. Obaja nastúpili od začiatku stretnutia.

„Na reprezentačné zrazy sa vždy teším. Najmä na chalanov, s ktorými sme sa dlho nevideli. Prichádzam s pozitívnou náladou a odchádzam s ešte lepšou,“ usmieval sa Jirka a pokračoval: „Potešilo ma, že mi dal tréner dôveru. Snažil som sa mu to oplatiť na ihrisku výkonmi.“

Súboj s Islandom bol poriadne napínavý až do konca. Mal všetko. Góly, emócie, karty či šance. O tom, že si dvadsaťjednotka udrží nádej na baráž, rozhodol v nadstavenom čase hlavičkou brankár Rodák.

„Išli sme tam s cieľom vyhrať, nič iné nám ani nezostávalo. Remíza by nestačila. Je pravda, že zápas mal všetko. Na druhej strane, aj veľa negatívneho – nepremenená penalta, prehrávali sme, no i pokutový kop proti nám. Napriek všetkému sme ukázali silu kolektívu, nezlomnú vôľu a išli za výhrou do poslednej sekundy. Tá radosť za to stála,“ uviedol Kadlec, ktorý býval na izbe s Martinom Košťálom. Aktuálne obliekajúcim dres poľskej Wisly Krakov, predtým Spartaka Trnava. Štvrtým spartakovcom do partie bol brankár Adam Jakubech.

Zverenci Adriána Guľu sú po víťazstve na druhom mieste. Na prvé Španielsko (21 bodov, pozn. red.) strácajú šesť bodov. Futbalisti Slovenska sa najbližšie stretnú v októbri. Doma privítajú Estónsko a po ňom v stretnutí o všetko Severné Írsko.

„S Islandom sme boli lepší, žiaľ, nepremenili nejaké šance. Nezlomil nás ani inkasovaný presný zásah v závere. Výsledok sme otočili, pretože každý veril, že to dokážeme. Bojovali sme. Pre ten záver mi zostane Island dlho v pamäti. Na medzinárodnej úrovni ide o skvelé tri body,“ prezradil Erik Jirka.

Severská krajina plná sopiek i gejzírov privítala našich poriadnym chladom.

„Veru, počasie nebolo príjemné. Nepáčilo sa mi. Bola veľká zima, chodili sme v čapiciach a zimných bundách,“ uzavrel s úsmevom na tvári jeden z pilierov defenzívy andelov.

S Estónskom nastúpia reprezentanti 12.10.

Foto: Facebook SFZ