V červeno-čírnom drese strávil tri roky. Do malého Ríma prestúpil z MŠK Žilina. Jarnú časť odštartuje už vo farbách poľskej Jagiellonie Bialystok.

Do Spartaka Trnava prišiel v januari 2016. Zakrátko dostal šancu a trénerov už v mladom veku presvedčil o svojich kvalitách. Postupom zápasov sa prebojoval nastálo do základnej zostavy.

„V priebehu troch rokov som tu prežil krásne chvíle. Najviac budeme všetci spomínať na ostatný rok a pol, keď sa nám po 45 rokoch podarilo pre Spartak získať titul. Bolo to niečo výnimočné. Oslavy a všetko okolo, to sa nedá len tak zabudnúť. Následne sme sa prebojovali do skupiny Európskej ligy, čo je taktiež úžasné. Budem to mať v pamäti do konca života. Chalanom držím palce, mužstvu zostanem verný, nenechám si ujsť žiadny výsledok s informáciami. Chcem sa poďakovať za šancu, ktorú som dostal a v Žiline neprišla. Mal som možnosť ukázať, že je vo mne nejaký potenciál. Lúčime sa v dobrom,“ uviedol pravý obranca Andrej Kadlec.

Vo Fortuna lige nastúpil dvadsadvaročný futbalista do 63 duelov, v ktorých trikrát napol súperovu sieť. V Európe odohral šestnásť súbojov.

„Boli sme tu neskutočná partia. So spoluhráčmi sme sa nestretávali iba na štadióne, ale denne aj mimo neho na obedoch i večerách. Taktiež často s rodinami, priateľkami. Takú partiu asi nezažijem nikde. Verím, že sme si našli priateľov na celý život,“ pokračuje Kadlec.

S Jagielloniou, ktorá v Ekstraklase po jeseni obsadila s 33 bodmi štvrtú priečku, sa dohodol na tri a pol ročnom kontrakte. S poľským celkom bol v kontakte už v lete, no rozhodol sa pomôcť Spartaku prebojovať sa do jednej z európskych súťaží.

„Cítim, že nastal správny čas. V lete som chcel dohrať Európu v malom Ríme. Poľská liga je kvalitnejšia, futbal sa tam robí na vysokej úrovni. Prvé dojmy sú pozitívne, bol som sa pozrieť v meste. Do budúcna je to v Jagiellonii nastavené veľmi dobre. Stavajú tréningové centrá, ihriská. Tím prosperuje. Pre moje napredovanie som si vybral správny klub, aby som sa mohol naďalej rozvíjať,“ uzavrel Andrej Kadlec.

Andrejovi ďakujeme za odvedené služby a v ďalšej kariére držíme palce.