Po Matúšovi Turňovi získali andeli ďalšiu novú tvár. Do defenzívny prichádza Brazílčan Lucas Lovat.

Príchodu 21-ročného futbalistu z brazílskeho klubu Série A Avaí FC predchádzalo stretnutie vedenia klubu zatiaľ stále s hlavným akcionárom FC Spartak Trnava Vladimírom Poórom. Ten už dávnejšie garantoval financie na športovú časť do jarnej polovice aktuálneho ročníka.

Keďže z klubu odišlo viacero hráčov, je nutné tiež doplniť káder o skúsenejších a kvalitnejších futbalistov. Preto na tieto príchody požiadali zástupcovia Spartaka hlavného akcionára o finančnú podporu. Andeli dostali pozitívnu odpoveď, pričom do mužstva si môžu priniesť troch až štyroch hráčov. Klub naďalej hľadá i nového investora, pričom aktuálne prebiehajú rokovania.

"Prvým z nich je Lucas Lovat z brazílskej ligy. Dohodli sme sa s veľmi zaujímavým a tvrdým ľavonohým futbalistom s prísľubom do budúcnosti," prezradil generálny manažér Marián Černý.

Lovat sa priaznivcom andelom predstavil v prvom prípravnom stretnutí v Považskej Bystrici. Spartakovci nastúpili proti Liptovskému Mikulášu. Lucas naskočil do stretnutia po hodine hry. Operoval na ľavom kraji obrany.

V ostatnom čase rezonovali odchody Mateja Oravca a dorastenca Ivana Reháka. Oboch zastupuje hráčska agentúra FairSports, ktorá výrazne vstúpila do futbalu v Podbrezovej a sťahuje si tam viacerých svojich futbalistov. To bol prípad aj spomínanej dvojice. Spartak však za nich zinkasuje odstupné, ktoré im podľa prestupového poriadku prináleží.

Druhý duel v zimnej príprave odohrajú zverenci Michala Ščasného v stredu. Od 14.00 hod si zmerajú sily so Skalicou na jej pôde.