Rodák zo Surinamu (Južná Amerika, pozn. red.) meria takmer dva metre. Do malého Ríma prišiel z De Graafschap.

Holandský futbal pozná veľmi dobre, keďže dvadsaťštyriročný futbalista si prešiel v juniorskom veku výbermi Utrechtu. Následne zamieril práve do De Graafschap. V aktuálne poslednom celku holandskej Eredivisie pôsobil rok a pol. Okrem stopérskeho postu ho tréner staval i na pravý kraj obrany. Predtým, ako odmietol predĺžiť s klubom zmluvu, hrával pravidelne v základnej zostave.

"Cítim sa veľmi dobre, som rád, že môžem obliekať dres Spartaka. Trénujeme naozaj tvrdo, mám zo všetkého pozitívne pocity. Prečo som si vybral Trnavu? S ponukou prišiel za mnou môj agent, najprv som si povedal, že je to odo mňa ďaleko. Začal som ale hľadať na internete viac informácií a videl som, že mužstvo má za sebou majstrovský titul a skupinu Európskej ligy. Fanúšikovia za ním stoja, sú úžasní," prezradil krátko po uzavretí kontraktu do konca sezóny (s následnou opciou, pozn. red.) Myenty.

S novými spoluhráčmi sa pripravuje v Turecku. Spartakovci si od neho sľubujú vystuženie stopérskej pozície, na ktorú hľadali po odchode viacerých futbalistov vhodnú alternatívu.

"Atmosféra je na vysokej úrovni. Musím iba zopakovať, že sa mi páčia tréningy. S chalanmi som krátko, no vidím potenciál. Chcú sa učiť a napredovať rovnako ako aj ja. V najbližšom čase sa musíme zohrať. Verím, že keď si všetko sadne podľa predstáv, na ihrisku ukážeme, čo v nás je," pokračuje Abena.

Na jeseň odohral dvanásť stretnutí, v ktorých videl tri žlté karty. V domácom pohári sa objavil v jednom stretnutí, strelil jeden presný zásah. Celkovo zasiahol v De Graafschap do dvadsiatich siedmich súbojov.

"Chcem sa sústrediť iba na najbližšiu časť sezóny. Dúfam, že ľuďom ukážeme náš potenciál. Musím sa začať učiť po slovensky, čo nebude vôbec jednoduché. Aktuálne viem povedať akurát pravá a ľavá, keďže vo futbalovom slovníku ide o jednoduché slová," uzavrel so smiechom Myenty Abena.

Prvé minúty odohrá už v utorok proti Arsenal Kyjev. Výkop je naplánovaný o 15.00 hod tureckého času, teda na Slovensku o 13.00 hod.