Po prednáške o životospráve, zdravej výžive, pitnom režime a výživových doplnkoch, ktorá sa v minulosti uskutočnila, pripravil Spartak Trnava pre všetkých rodičov mládežníckych hráčov a hráčok ďalšiu prednášku.

Tentoraz na rôzne témy zo športovej psychológie. Prednášať budú športový psychológ Peter Kuračka a mentálny tréner Michal Kopčan.

Peter Kuračka sa zameria na témy:
- Ako podporovať športovca v špecifických situáciách
- Komunikácia pred, počas a po zápase
- Zvládanie emočné nabitých situácií
- Ako reagovať, keď sa športovcovi nedarí.

Michal Kopčan zas obsiahne tieto témy:
- Ako môže rodič najlepšie podporiť svoje dieťa
- Najčastejšie rodičovské chyby, ktoré majú dopad na mentálnu stránku dieťaťa
- Dôležité otázky, ktoré by sa mal spýtať rodič svojho dieťaťa ohľadne jeho športu
- Ako si vytvárame realitu (aj tú športovú)

Termín: 18.03. 2019 (pondelok)
Čas: 18:00 - 20:00 hod.
Miesto: kino Hviezda v Trnave
Počet miest je obmedzený. Vstup bude možný iba s lístkom (tie budú rozdistribuované rodičom mládežníkom)

Prednášajúci:

Ing. Mgr. Peter Kuračka, ACC

je športový psychológ, mentálny tréner a kouč. Počas profesionálnej športovej kariéry vyštudoval psychológiu a po jej skončení sa začal venovať mentálnej príprave jednotlivcov a tímov. Pomáha športovcom v príprave na vrcholné podujatia ako sú MS, ME, OH alebo PH. Spolupracuje aj s trénermi a rodičmi. Je viceprezidentom SAŠP (Slovenská asociácia športovej psychológie) a medzinárodne certifikovaným koučom v rámci ICF.

PhDr. Michal Kopčan

Certifikovaný mentálny tréner, profesionálny člen medzinárodnej federácie IMGCA, mentálny tréner špičkových športovcov; autor kníh: Myseľ šampióna a Model Jasnej Mysle. Svoje vysokoškolské štúdium v odbore andragogika a psychológia vzdelávania ďalej rozvíjal osobným štúdiom v problematike mentálnej prípravy. Vysokoškolské štúdium ukončil získaním titulu PhDr. Témou jeho rigoróznej práce bol Mentálny a Emocionálny vývoj v dospelosti. Svoje vzdelanie v oblasti mentálnej prípravy postupne rozširoval o ďalšie oblasti vrátane hypnózy či NLP. Postupne si uvedomoval, že určité "externé" stratégie fungujú iba náhodne, do určitej miery. Avšak, na jednej z konferencii, ktorá sa konala v Londýne, narazil na tzv. 3 princípy. Práve tieto princípy sa stali základom Michalovho koučingu.

Michal je súčasťou viacerých úspešných športových projektov ako napr. Sports connect, Hokejová škola Mariana Gáboríka, Škola futbalu atď. Pravidelne poskytuje prednášky (taktiež v anglickom jazyku) pre rôzne športové tímy, od detí až po profesionálnych športovcov. Úzko spolupracuje s futbalovým tímom Slovan Bratislava a Slovan Liberec. Medzi jeho klientov patria najmä profesionálni športovci, vrátane viacerých hokejových a futbalových reprezentantov.