V posledný februárový víkend sa odovzdávali ceny pre najlepších mládežníkov - Grassroots 2018.

Na slávnostnom galavečere si prevzali ocenenia za rok 2018 laureáti 22 individuálnych kategórií. Nechýbali medzi nimi ani dvaja spartakovci z mládeže - Roman Hudec a Thomas Kotlár. Tréner Hudec doviedol svojich zverencov k titulu majstra Slovenska v kategórii do 15 rokov.

"Je to veľká odmena. Vyhrať takúto trofej v takej silnej konkurencii je úspech. Veľmi si to cením. Uplynulý ročník bol skvelý z pohľadu áčka, na ktorý sme sa snažili nadviazať i my. Chlapcom sme dávali hlavné mužstvo za príklad. V troch stretnutiach o majstra Slovenska sme neinkasovali ani gól. Zdobila nás efektívnosť. Vytvorili sme dobre fungujúcu partiu na a tiež mimo ihriska. Boli sme obetaví a hrali jeden za druhého. Po záverečnom dueli s Prešovom sme prežívali obrovské emócie a slzy šťastia," vyjadril sa Roman Hudec.

V jeho prípade je ocenenie ešte silnejšie a významnejšie, pretože po úspešnom roku takmer skončil. Rozmyslel si to a vôbec neľutuje.

"Určite sa oplatilo zostať (úsmev). Mal som v úmysle si dať ročnú prestávku najmä kvôli malému synovi. Vo futbalovom kolotoči som desať rokov. Keď svoju prácu robíte na profesionálnej úrovni, beriete si ju aj domov, je to náročné. Pracujete ráno, poobede, večer, ale aj v noci. Doma premýšľate nad zostavou, vytvárate tréningové plány, analyzujete súperov a do toho vám večer zavolá hráč, že má horúčku či sa s niektorým z nich rozišla priateľka. V podstate v mládeži nie sme iba tréneri, ale rovnako druhí rodičia, manažéri či psychológovia," doplnil Hudec.

V majstrovskom kolektíve vynikal ofenzívny futbalista Thomas Kotlár. Meno, ktoré sa v poslednom období skloňuje čoraz viac. Podčiarkuje to fakt, že naposledy absolvoval niekoľkodňovú skúšku vo Wolverhamptone. Na pódiu si prevzal cenu pre najlepšieho žiaka do pätnásť rokov.

"Veľmi si to vážim. Ide o skvelý pocit, ktorý ma motivuje na sebe pracovať ešte viac ako doteraz. V minulom roku sme tvrdo pracovali, dala sa dokopy výborná partia. Na trávniku sa to prejavilo. Chcem sa poďakovať všetkým, pretože bez trénerov a spoluhráčov by som túto cenu nezískal. Futbal je kolektívny šport," dodal skromne Kotlár.

Červeno-čírnym laureátom gratulujeme.

Foto: SFZ, Roman Hudec