Skúsený futbalista sa v zime vrátil do malého Ríma po tretí raz. Po polroku sa dohodol na vzájomnom ukončení platného kontraktu.

Do Spartaka sa vracal so slovami, že chce klubu v neľahkej situácii pomôcť - či už vyhrať pohár alebo zachrániť ligovú účasť i v nasledujúcej sezóne. Všetko do bodky splnil. Nevynechal ani minútu. Od začiatku svojho príchodu patril k neodmysliteľnej súčasti základnej zostavy trénera Michala Ščasného.

"Takto to cítim. Myslím si, že som splnil to, čo som si predsavzal a čo chcel Spartak, aby som mu pomohol v akomsi krízovom režime a získal pohár. Moja misia sa týmto končí," uviedol Janečka, ktorý pred pár dňami oslávil tridsiate šieste narodeniny.

Na tretí pokus sa vo svojom obľúbenom červeno-čírnom drese radoval vôbec z prvej trofeje v profesionálnej kariére. Ako kapitán zodvihol nad hlavu Slovnaft Cup. Celkovo si na jar pripísal štrnásť štartov, ktoré pridal k predchádzajúcom sto jedenástim.

"Asi to bol môj najkrajší návrat. Získal som prvú trofej v 35 rokoch. Dvojitý postup z druhej ligy do prvej nepočítam. Život ide teraz ďalej," pokračuje Marek.

Po úspešnej jari mu pristála na stole, pre neho, neodmietnuteľná ponuka z Karvinej. V podstate sa vracia domov, keďže tam má priateľku aj byt. "Mám možnosť po skončení kariéry naďalej pracovať v klube. Nemal som nad čím váhať. V Trnave sa zmenili majitelia, nevidel som tu svoju budúcnosť, čo sa týka práce. Rozhodol som sa takto. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť. Prajem Spartaku v novej ére, pod novými majiteľmi, veľa šťastia. Budem ich sledovať. Teším sa, že som tu mohol byť," uzavrel Marek Janečka.

Marekovi želáme v ďalšej kariére veľa úspechov a ďakujeme za odvedené služby.