Legionár z Argentíny so slovenským pasom sa vrátil do Trnavy po tri a pól roku.

Červené-čírne farby obliekol po angažmánoch v Južnej Amerike v kluboch ako Huracán, Olimpo a CA Sarmiento. V Spartaku si pripísal dokopy deväť štartov, v priebehu ktorých sa dvakrát presadil do siete Žiliny a Nitry. Premenil i jednu z dôležitých penált vo finálovom rozstrele Slovnaft Cup-u.

"Môj návrat do klubu vnímam pozitívne. Počas toho, ako sme rokovali o mojom návrate, som sníval, že sa nám podarí získať Slovenský pohár. So skvelou partiou, super chalanmi a realizačným tímom to vyšlo. Po 21 rokoch sa tešil Spartak z domáceho pohára. Bol to pre nás všetkých neuveriteľný večer. Teší ma, že som mohol byť súčasťou tohto tímu. Navždy budem na to spomínať," uviedol po skončení v klube Depetris.

V Trnave mal polročný kontrakt. K jeho predĺženiu neprišlo. Vracia sa tak na miesto, kde odštartoval európsku púť - do AS Trenčín. V drese Spartaka odohral dokopy tridsať stretnutí a nastrieľal sedemnásť presných zásahov. "Odštartoval som prípravu, ale k debate o prípadnom pokračovaní neprišlo. Čakal som na impulz od vedenia či realizačného tímu. Dni ubiehali. Popritom ma oslovili Trenčania. Chcú vstúpiť do sezóny s hráčmi, ktorí tam niečo zanechali a majú záujem klubu pomôcť. Cítim, že je správny čas im podať pomocnú ruku. Spartaku želám, rovnako tiež fanúšikom, v novej sezóne veľa úspechov. Klubu budem naďalej fandiť," uzavrel tridsaťročný David Depetris.

Davidovi želáme v ďalšej kariére veľa zdravia a úspechov. Ďakujeme za odvedené služby a všetky strelené góly!