Spartakovci sa po zápasoch so Slaviou Praha a Radnikom Bijeljina v Európskej lige dočkali aj premiéry vo Fortuna lige. V úvodnom zápase privítali v susedskom stretnutí Sereď a do sezóny vstúpili víťazstvom 2:0. Prvý sezónny gól Trnavy vsietil Emir Halilovič. „Mali sme štandardku, brankár to vyrazil ku mne a ja som to skúsil trafiť pomedzi hráčov. Bola tam kopa nôh, snažil som sa mieriť, ale musím uznať, že som mal aj šťastie a lopta prešla až do siete.“
Trnava nastúpila v identickej zostave ako vo štvrtok v Európskej lige a opäť zaznamenala rovnaký výsledok. „Tá zostava čo hrala s Radnikom si asi získala trénerovu dôveru a aj dnes sme to zvládli dobre, keďže súper nemal žiadnu vyloženú šancu. My sme dvakrát skórovali, mali sme aj ďalšie príležitosti,“ povedal sa po dueli bosniansky stredopoliar. Práve on bol po prehre v Banja Luke kritický a označil výkon Trnavy za hanebný. Odvtedy sa hra viditeľne zlepšila. „Asi bolo lepšie dostať facku hneď na začiatku, ako by to malo prísť po pár kolách. Museli sme sa prebrať a zrejme nás to zobudilo.“ Hráči si vychutnali ligové víťazstvo, ale mysľou sú už v Bulharsku, kde ich v 2. predkole Európskej ligy čaká Lokomotiv Plovdiv. Víťazstvá by im mohli psychicky pomôcť. „Nepoznáme ešte súpera, ale chceme tam ísť hrať aktívne a prezentovať sa v čo najlepšom svetle,“ zakončil Halilovič.

Celé porcie zápasov odohral vedľa Haliloviča Marko Tešija. Napriek tomu nebolo na ňom vidieť známky únavy: „Nie som príliš unavený, cítim sa v pohode. Myslím, že oba zápasy sme odohrali veľmi dobre. Teraz však potrebujeme pokračovať v týchto výkonoch aj naďalej,“ povedal Tešija a ocenil fanúšikov, ktorí v neľahkých chvíľach mužstvu pomohli. „S takouto podporou od fanúšikov sa hrá oveľa lepšie, keď celý zápas povzbudzujú a spievajú. Ak budeme takto hrať a vyhrávať, verím, že sa postupne pridajú aj ďalší a bude ešte lepšia atmosféra.“ V náročnom tempe dvoch zápasov za týždeň by chceli vydržať čo najdlhšie. „Chceme si do odvety doniesť dobrý výsledok. Možno budeme spokojní aj s remízou, ale do každého zápasu vstupujeme s cieľom vyhrať ho. Uvidíme, ale dúfam, že sa nám podarí postúpiť do tretieho predkola,“ zakončil chorvátsky futbalista.
Na hrote útoku sa do tempa dostáva mladučký brazílsky futbalista Rafael Tavares. „Bol to veľmi náročný dvojzápas, ale som šťastný, že sa nám oba podarilo zvládnuť a vyhrali sme. Teraz nás čaká ďalší krok v Európskej lige a verím, že aj tam sa nám bude dariť.“ Najmä Seredi v obrane podkuroval, nešetril krokom, s Kelemenom napádali stopérov a neraz získali loptu. Tavares vybojoval penaltu, no na premiérový zápis fanúšikovia stále čakajú. „Aj ja už čakám na svoj prvý gól, snáď v najbližšom zápase by sa mi to mohlo podariť. Bolo by super, keby padol už v Bulharsku. Som trocha unavený, ale myslím, že do ďalšieho zápasu budem v poriadku a pripravený nastúpiť,“ zhrnul iba 19-ročný útočník.