V ankete rozhodovali fanúšikovia prostredníctvom internetu.

FC Spartak Trnava po roku opäť vyhlásil anketu Andel roka 2018. Jej súčasťou bolo hlasovanie o najlepšieho futbalistu. Fanúšikovia mohli hlasovať od 15. novembra do 15. decembra. Jeden futbalista mohol od každého dostať iba jeden hlas.

Suverénnym víťazom sa stal bývalý kapitán tímu Boris Godál, ktorý získal 28,8% hlasov. Druhá priečka patrí brankárovi Martinovi Chudému (14%) a tretia krídelníkovi Erikovi Jirkovi (12,6%). Na štvrtom mieste skončil súčasný kapitán Erik Grendel (6,5%) a prvú päťku uzatvoril krídelník Vakho Čanturišvili (5,7%).

Piaty ročník má teda piateho víťaza. V premiérovom roku 2014 triumfoval Ján Vlasko, v roku 2015 dominoval Martin Mikovič, v roku 2016 už pod názvom Andel roka zvíťazil Adam Jakubech, v roku 2017 sa tešil z prvenstva Matúš Čonka .

Tu je konečné poradie na ďalších pozíciách: 6. Matúš Čonka, 7. Martin Tóth, 8. Anton Sloboda, 9. Matej Oravec, 10. Yasin Pehlivan, 11. Andrej Kadlec, 12. Marek Bakoš, 13. Lukáš Greššák, 14. Marvin Egho, 15. - 16. Kubilay Yilmaz, Jiří Kulhánek, 17. - 18. Oliver Janso, Martin Vantruba, 19. Jakub Rada, 20. Ján Vlasko, 21. - 24. Ali Ghorbani, Dobrivoj Rusov, Ivan Hladík, Lukáš Lupták, 25. Filip Dangubič, 26. Fabian Miesenböck, 27. - 32. Patryk Malecki, Eldar Ćivić, Tomáš Brigant, Štefan Pekár, Reagy Ofosu, Davit Skhirtladze. Celkovo hlasovalo rekordných 1456 fanúšikov, čo je dvojnásobok vlaňajšieho čísla. Dokonca je to najvyšší počet za všetkých päť ročníkov ankety.

Zo všetkých hlasujúcich sme vyžrebovali Mariána Bohunického, ktorý získa dres víťaza s jeho podpisom (budeme ho kontaktovať). Mimochodom, tento fanúšik za najlepšieho hráča uviedol Martina Tótha.

Pôvodne sme sa mali v rámci ankety Andel roka 2018 okrem mena najlepšieho futbalistu Spartaka dozvedieť aj víťazov ďalších vedľajších cien, ako tomu bolo aj pred rokom. Malo ísť o Cenu prezidenta klubu (klubový čin v histórii), Cenu Anny Belkovej (najlepšia futbalistka), Cenu Jozefa Adamca (najkrajší gól) a mená najlepších mládežníkov. Rovnako mal organizátor uviesť aj ďalšie klubové legendy do Siene slávy. Zatiaľ sú v nej Anton Malatinský, Stanislav Jarábek, Valerián Švec a Imrich Stacho in memoriam.

Žiaľ, vzhľadom k tomu, že ocenenie si z prvej desiatky nemohlo osobne prebrať až sedem hráčov, galavečer sa tentoraz neuskutočnil. Z tohto dôvodu neboli udelené ani vedľajšie ceny a nikto nebol uvedený do Siene slávy. Veríme, že budúci rok bude anketa pokračovať aj slávnostným galavečerom.