Andelov čaká v sobotu predposledný súboj na pôde súpera v tomto ročníku. Po štvrtý raz si zmerajú sily so Záhorákmi.

V predchádzajúcich troch ligových vystúpeniach vyhral Spartak raz. Doma na jeseň výsledkom 4:1. Vonku ťahal za kratší koniec, v oboch prípadoch inkasoval jeden gól. Okrem toho na seba celky narazili i v Slovnaft Cup-e. Na Štadióne Antona Malatinského rozhodol Markoski, vonku sa zrodila bezgólová remíza.

"Myslím si, že to bude rovnaké ako v predchádzajúcich dueloch. Tým, ako sa vyrovnala tabuľka druhej šestky, bude súboj viac vyhrotený. V podstate ide o všetko," prízvukuje tréner Michal Ščasný.

Hlavný kormidelník doviedol červeno-čírnych v stredu 1.5. k zisku Slovenského pohára, na ktorý Trnavčania siahli po dlhých 21 rokoch. Vo finále v Nitre si lepšie počínali v penaltovom rozstrele, v ktorom zdolali MŠK Žilina. Okamžite po záverečnej radosti ale kabína krotila prehnanú eufóriu. Po náročnom, 120 minútovom boji, tak priestor na dlhší odpočinok nebol.

"Boli to pre mňa obrovské nervy. Určite som prežíval fantastické pocity, no nejakú eufóriu si nevybavujem.Skôr stres zo zápasu. Miešalo sa to všetko vo mne. Našťastie, dobre to dopadlo. Musíme sa pozerať na to, že sme hrali dve súťaže. Už na jeseň sme, napriek širšiemu kádru, mali problém. Predĺženie a penalty môžu mať v sobotu na nás vplyv. Na druhej strane, pozitívna emócia z víťazstva pohára nám môže pomôcť," pokračuje Ščasný.

Spartakovci potrebujú proti Senici bodovať naplno, aby sa tri kolá pred koncom ročníka 2018/2019 vyhli bojom o záchranu. Futbalisti z malého Ríma sú aktuálne siedmi, na konte majú, rovnako ako Nitra, 31 bodov. Deviata Senica stráca tri, posledné Zlaté Moravce šesť.

"Presne tak, potrebovali by sme dobrý výsledok. V Moravciach sme ho mali na dosah, vinou rozhodcu sme oň prišli. Musíme to nahradiť inde a najbližšia príležitosť je práve v Senici. Ako na to? Určite budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany. Pokračujeme v tom, čo nastavil ešte El Maestro a pokračoval tréner Látal. Je to základ všetkého. Napriek tomu, že sme vo finále dostali tri góly zo štandardiek, chceme hrať trpezlivo a neinkasovať," zdôraznil Michal Ščasný.

Mužstva proti sebe nastúpia v jubilejnom tridsiatom ligovom zápolení. Dvanásťkrát vyhral Spartak, desať Senica. Zmierlivo sa rozišli v siedmich prípadoch.

"Majú dobrú organizáciu hry, akýsi variabilný systém. Disponujú kvalitnými hráčmi či už po krajoch, v strede, ale tiež na hrote. Ide o kombinačný tím, ktoré preferuje postupný útok. Vedia byť nepríjemní aj zo štandardných situácií," uzavrel tréner Spartaka pohľad na sobotného súpera.

Výkop v Senici je naplánovaný o 17.00 hod.