Andeli cestujú do Trenčína. Godál: Musíme byť ostražití

Andeli cestujú do Trenčína. Godál: Musíme byť ostražití

Úvodný súboj nadstavbovej časti Fortuna ligy odohrajú zverenci Nestora El Maestra na ťažkej pôde v Trenčíne. Teda proti súperovi, ktorého v oboch prípadoch na jeseň zdolali.

V úvode sezóny triumfovali doma 2:1. O oba presné zásahy sa postaral stopér Boris Godál. Vonku vyhrali andeli rovnakým výsledkom. Gólovo sa presadili Egho s Vakhom.

"Keď mám byť úprimný, neviem, čím to bolo. Oba duely boli veľmi vyrovnané. Nastúpili proti sebe dva odlišné štýly. Ak si dobre spomínam, doma sme vyhrali zaslúžene. Vypracovali sme si oveľa nebezpečnejšie situácie ako Trenčín. Zápas vonku bol trochu o šťastí," zaspomínal si na trojbodové stretnutia tréner Nestor El Maestro.

Podobne vyrovnaný súboj očakáva i v sobotu. Trenčania sa po základnej časti umiestnili na piatej priečke. Na červeno-čírnych strácajú štrnásť bodov.

"Všetci si uvedomujeme, že musíme hrať čo najlepšie. Pretože len tak môžeme bojovať o priečky zaručujúce Európu. V Trenčíne to bude náročné. Z našej strany pôjde o behanie a bojovnosť," doplnil Lukáš Greššák.


Kapitán andelov sa, pravdepodobne, pri absencii Antona Slobodu (päť žltých kariet, pozn. red.) predstaví od úvodu duelu. Futbalisti Vladimíra Cifraniča sa musia zaobísť naopak bez pomoci El Mahdiouiho. Stredopoliar AS videl v ostatnom súboji so Zlatými Moravcami taktiež piatu kartu.

"Bude to ťažké. Špeciálne pre Trenčín. Ak sa nemýlim, El Mahdioui odohral doteraz plný počet minút. Neviem, ako ho nahradia. Na druhej strane, ich káder je dobrý, disponujú veľa možnosťami. Sme na tom rovnako, Greššák je jeden z najlepších, ak nie najlepší centrálny záložník v našej lige," reagoval na vykartovaných El Maestro.

Z historického pohľadu sa oba celky postavia proti sebe v päťdesiatom štvrtom stretnutí. Bilanciu vedie Spartak. Tri body získal v dvadsiatich štyroch dueloch. Trenčania bodovali naplno šestnásťkrát. Zmierlivo sa mužstvá rozišli v trinástich prípadoch.

"Sme radi, že sa základná časť skončila. Máme ju sľubne rozohranú. Viac-menej tak, ako sme si želali po poslednom jesennom kole. Tešíme sa na prvý súboj. Verím, že bude pre nás víťazný," prízvukuje stopér Boris Godál.


Spartakovci môžu využiť fakt, že na umelej pôde pod hradom Matúša Čáka prehrali naposledy v sezóne 2015/2016. Situácia sa však odvtedy zmenila na oboch stranách. Forma posledných stretnutí hovorí, že červeno-čírni vyhrali štyri zápasy a jeden remizovali. Futbalisti AS získali tri body trikrát a k tomu si pripísali dve remízy.

"Musíme byť ostražití. Súper má formu. Doma sú s loptou na kopačkách silní. Dúfam, že sa nám podarí potrestať ich prípadné zaváhania," uzavrel Godál.

To, ako Spartak vstúpi do nadstavbovej časti, sa dozvieme v sobotu od 15.00 h.

aktuálne na spartak.sk