Andeli doplnili káder zaujímavým odchovancom Juventusu Turín

Andeli doplnili káder zaujímavým odchovancom Juventusu Turín

Tesne pred koncom prestupového obdobia Spartak Trnava doplnil káder Edoardom Ceriom, odchovancom Juventusu Turín.


„Edo“, ako talianskeho futbalistu prezývajú, má len 21 rokov, no za sebou zaujímavú kariéru. Mládežnícke časy strávil v drese Juventusu Turín, kde si niekoľkokrát zatrénoval s hlavným mužstvom a teda hráčmi ako Andrea Pirlo či Paul Pogba. Ostré zápasy hrával za tamojší mládežnícky tím „Starej dámy“.

„Bolo to skvelé obdobie. V Turíne som hral odmalička, mal som možnosť rásť v tréningovom centre Juventusu. Sú to skvelé skúsenosti,“ usmieva sa Ceria.

Z Turína sa neskôr presunul do Holandska, kde si v druholigovom FC Den Bosch pripísal 33 štartov. Gólovo sa presadil štyrikrát. Po skončení hosťovania natrvalo prestúpil do Atalanty Bergamo, odkiaľ putoval do Arezzo. Do Spartaka prichádza na ročné hosťovanie.

„Som veľmi rád, že som tu. Videl som štadión, zázemie, mesto. Všetko je skvelé. Verím, že budem schopný čo najlepšie pomôcť mužstvu,“opísal prvé pocity po podpise kontraktu Edoardo Ceria.

21-ročný rodák z talianskeho Biella sa pred tromi rokmi predstavil aj v najcennejšom drese. V reprezentácii do osemnásť rokov nastúpil na jeden zápas, za devätnástku si ich pripísal o tri viac.

„So Spartakom som v kontakte od minulého týždňa. Verím, že ma tu čakajú skvelé zápasy, vďaka ktorým získam ďalšie skúsenosti. Teším sa na fanúšikov,“ dodal na záver Edo.

Ceria môže nastúpiť nielen na hrote útoku, ale vďaka svojej univerzálnosti i na oboch krídlach. Svoje umenie môže ukázať už túto sobotu 10.9., kedy Spartak vycestuje na pôdu AS Trenčín. Duel má výkop o 17.00 hod.

aktuálne na spartak.sk