S mužstvom neodcestoval Ivan Hladík, ktorý si v ostatnom prípravnom stretnutí s Vasas Budapešť obnovil svalové zranenie.

Okrem Hladíka nefiguruje v zozname ani dlhodobo zranený Anton Sloboda, ktorý zostal v malom Ríme trénovať individuálne. Spolu s ním sa osobitne pripravuje po zranení aj Brazílčan Rafael Tavares z U19 a útočník Andrej Lovás s Leonardom Benczom (U19, pozn. red.). David Skhirtladze dostal od klubu zelenú, aby si mohol hľadať nový angažmán.

Spartakovcov čaká v krajine polmesiaca jedenásť dní plných dvojfázových tréningových jednotiek, popri ktorých odohrajú tri prípravné duely. Úvodný je na programe 29.1., keď si zmerajú sily s účastníkom najvyššej ukrajinskej ligy Arsenal Kyjev. Druhý majú na programe 1.2. v piatok proti Radnički Niš (srbská Superliga, pozn. red.). Záverečné zápolenie odohrajú deň pred odletom. Červeno-čírnych vyzve TSV Hartberg z rakúskej Bundesligy.

"Čakajú nás kvalitní súperi. Skôr sa ale zameriavame na tréningový proces. Verím, že budeme mať k dispozícii výborné podmienky a najmä ihriská, na ktorých trénujeme od začiatku až do konca pobytu v Turecku. Chalani majú pred sebou tréningy doobeda i poobede, zameriame sa na taktické veci. Som si istý, že čas využijeme na organizáciu a mužstvu po všetkých stránkach pomôže," uviedol tréner Michal Ščasný.

V Turecku strávia jeho zverenci jedenásť dní od 27.1. do 6.2. Následne nastúpi o tri dni vo Viedni Spartak už do generálky na jarnú časť sezóny proti Wiener Neustadt. "Našim cieľom je sa čo najlepšie pripraviť na najbližší polrok. Chceme si vo finálnej podobe ukázať ako a čo budeme hrať," pokračuje hlavný lodivod andelov, ktorý má k dispozícii troch brankárov a dvadsaťtri futbalistov do poľa. Menovite:

Dobrivoj Rusov, Peter Urminský, Dominik Takáč - Filip Dangubič, Tomáš Brigant, Štefan Pekár, Kubilay Yilmaz, Fabian Miesenbock, Kristián Mihálek, Alexander Horvát, Jakub Rada, Jiří Kulhánek, Matúš Čonka, Erik Grendel, Marek Janečka, Lukáš Lupták, Matúš Turňa, Václav Dudl, Tomáš Košút, Lucas Lovat, Gergely Tumma, Ivan Mesík a Ernist Batyrkanov.

Posledný menovaný sa k tímu pripojil práve v Turecku, kde si ho trénerský kolektív otestujte. Ide o dvadsaťročného zakončovateľa z Kirgizskej republiky. V mladom veku má na svojom konte už šesť štartov v najcennejšom drese. Kormidelník Ščasný povolal tiež všetkých dorastencov, keďže sa v zimnej zaberačke ukazujú vo výbornom svetle.

"Zabojovali, aby s nami zostali v kádri a odcestovali do druhej časti prípravy. Zaslúžia si to. Určite im to pomôže, pretože môžu trénovať so skúsenými hráčmi akú sú Grendel, Janečka, Pekár, Košút a ďalší. Takýmto štýlom budú naďalej napredovať," doplnil Michal Ščasný.

Do tureckej Antalye leteli spartakovci z viedenského letiska o 13.55 hod. Let bol bezproblémový, trval dve a pol hodiny. Krátko po ôsmej tureckého času (o dve hodiny viac ako na Slovensku, pozn. red.) sa ubytovali v hoteli. Následne absolvovali večeru a rozišli sa oddychovať na izby. V pondelok ráno majú na programe úvodný tréning.

Kto je s kým na izbe:
Rusov - Dangubič
Brigant - Pekár
Urminský - Takáč
Yilmaz - Miesenbock
Mihálek - Horvát
Rada - Kulhánek
Čonka - Grendel
Janečka
Lupták - Turňa
Dudl - Košút
Lovat
Tumma - Mesík
Batyrkanov