Andeli s novou posilou, z Brna prichádza Tomáš Brigant

Andeli s novou posilou, z Brna prichádza Tomáš Brigant

Dvadsaťdvaročný ofenzívny univerzál naposledy obliekal dres FK Senica, kde hosťoval práve zo Zbrojovky Brno.

V českom mužstve mal zmluvu platnú do zimy. S klubom z malého Ríma sa dohodol na dvojročnom kontrakte.

"Som rád, že sa mi pán Hoftych ozval. Spartak je veľký klub, jeden z najväčších na Slovensku. Môj príchod sa riešil už počas minulej zimy, vtedy to však nevyšlo. O to viac sa teším, že tu môžem byť teraz," uviedol prvé pocity po podpise zmluvy Brigant.

Šikovný futbalista je fanúšikom Fortuna ligy dobre známy. Okrem Senice (v lige nastúpil počas minulej sezóny celkovo do 25 duelov, strelil jeden gól, pozn. red.) pôsobil i na Myjave či pred pár rokmi v Trenčíne. Na nedávno skončený európsky šampionát do 21 rokov mu len o vlások ušla nominácia.

"Ide o krídelníka využiteľného najmä z pravej strany. Sme pevne presvedčení, že bude správnou posilou a práve krídelné priestory vďaka jeho príchodu ešte viac posilníme," dodal PR a event manažér Marek Ondrejka.

Brigant prichádza do Trnavy dva týždne pred štartom nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže. K mužstvu sa pripojí v najbližších dňoch. Počas sezóny bude obliekať dres s číslom 19.

K červeno-čírnym sa po Pohári konfederácii a predĺženom voľne (pre rodinné dôvody, pozn. red.) pripojil aj útočník Robert Tambe. Do tréningového procesu nastúpi v stredu. Šumy o jeho prípadnom odchode sú nateraz neaktuálne.

Spartakovcov najbližšie čaká už dnes siedmy prípravný zápas. Od 18.00 hod nastúpia v Pate proti Nitre.


aktuálne na spartak.sk