Andeli sú v Záhrebe. Let im meškal polhodinu

Andeli sú v Záhrebe. Let im meškal polhodinu

Napriek neočakávaným problémom, ktoré spôsobila v hlavnom meste Chorvátska hustá hmla, prileteli spartakovci v poriadku.

Červeno-čírna výprava na tamojšom letisku Franja Tudmana pristála krátko po dvanástej hodine. Let trval 45 minút. Následne sa mužstvo prepravilo do desať kilometrov vzdialeného Záhrebu, v ktorom hráči absolvovali spoločný obed.

S tímom, pre zranenia, necestovalo viacero futbalistov. Medzi nimi nefiguroval najnovšie Grendel, ktorého trápi sval. Naopak, pozitívom je návrat Miesenbocka či uzdravenie Godála. Obaja sú pripravení pomôcť svojim spoluhráčom.

Deň pred výkopom majú pred sebou už tradične predzápasový tréning na hlavnom štadióne. Ešte pred ním si tréner Radoslav Látal spolu s brankárom Martinom Chudým splnia mediálne povinnosti na tlačovej konferencii.

Ako informoval koordinátor pre styk s fanúšikmi, v stredu poobede bolo predaných 1 200 vstupeniek. Z malého Ríma sa vo štvrtok vypraví šesť autobusov. Zvyšok pricestuje individuálne. Očakáva sa predaj ďalších dvesto až tristo lístkov. Cena jedného je 7 eur.

Miestna polícia upozornila, že je pripravená fanúšikov Spartaka skontrolovať aj mimo štadión. V prípade, že niekto z nich požije vyššie množstvo alkoholu a bude robiť výtržnosti, automaticky ho predvedú na policajnú stanicu.

Domáci hlásili už dva dni dopredu vypredané, čo znamená, že zverenci Radoslava Látala sa predstavia v búrlivej atmosfére. Štadión Maksimir pojme takmer 35 500 priaznivcov. Avšak, niektoré sektory budú, pre trest od UEFA, zatvorené.

V Záhrebe panuje sychravé počasie, vo štvrtok by mal teplomer vyskočiť cez deň na osemnásť stupňov. V čase výkopu, naopak, klesnúť na jedenásť.

Štvrté kolo skupiny D má výkop o 21.00 hod.

aktuálne na spartak.sk