Andelov trápia zranenia. Škrtom sú prázdne tribúny

Andelov trápia zranenia. Škrtom sú prázdne tribúny

Koncom šesťdesiatych a začiatkom sedemdesiatych rokov zažíval Spartak nemalú slávu. Získal päť majstrovských titulov a pravidelne bojoval naprieč Európou. Po úspešnom období však červeno-čírni museli čakať. Dočkali sa v minulej sezóne. Okrem šiesteho majstrovského primátu im je odmenou i štart v najprestížnejšej klubovej súťaži. Už v stredu zažijú premiéru.

Spartakovci prešli v lete niekoľkými zmenami. Káder sa po majstrovskej sezóne obmenil. Odišlo viacero hráčov, ktorých nahradili noví - v ofenzíve Jarovič, Dangubič a Miesenbock. V strede poľa Grendel a ako posledný sa klubu z malého Ríma upísal skúsený Čech Jakub Rada.

"Máme veľké starosti. Žiaľ, vypadli nám futbalisti, ktorí v minulej sezóne hrali v základnej zostave. Narobili mi vrásky. Radov príchod som veľmi privítal. Uvidíme, či pôjde zajtra od začiatku. Potešil ma. Prišiel na post, kde nás, momentálne, trápia problémy. Čakáme do poslednej chvíle na to, kto bude, resp. nebude pripravený. Starostí však máme viac ako dosť," povedal tréner Látal.

Najväčšou zmenou je práve výmena na trénerskej lavičke. Radoslav Látal absolvoval so svojim kádrom mesačnú prípravu. V piatich stretnutiach zvíťazili raz, dvakrát remizovali a rovnako dvakrát prehrali.

"Bojovali sme najmä s časom. Chceli sme sa čo najlepšie pripraviť. Vieme, že nás čaká ťažký súper. Snažili sme sa urobiť maximum. Uvidíme, ako to dopadne," pokračuje bývalý tréner poľských Gliwíc či Brestu.

Kabína červeno-čírnych sa naplno koncentruje iba na stredajší zápas. Majstrovské oslavy sú zabudnuté.

"Boli najkrajšie v histórii slovenského futbalu. Proti Mostaru odštartujeme novú sezónu. Nemyslíme na to. Hrá sa síce bez divákov, ale dúfam, že sa súboj skončí s víťazným koncom pre nás," pokračuje Boris Godál.

Okrem najlepšieho futbalistu uplynulej sezóny si duel bez divákov pamätajú ďalší desiati jeho spoluhráči. Spartakovci zdolali doma Hibernians 3:0. Niečo podobné by radi zopakovali i v stredu.

"Je to špecifické. Človek si niečo na ihrisku vybojuje a sviatok pre klub či pre neho samotného sa odohrá bez fanúšikov. Bohužiaľ, taká je realita. Sme profesionáli, musíme sa s tým vyrovnať a snažiť čo najviac vyburcovať. V posledných kolách nám práve plné tribúny dodali potrebnú energiu a pomohli k obrovskému úspechu. Verím, že sa s tým vyrovnáme lepšie ako súper," doplnil Godál.

V podobnej situácii sa tréner Látal už ocitol. Ani pre neho to nebolo príjemné. Prízvukoval, že všetko je však o hlave a koncentrácii na vlastný výkon.

"Nie je to bežná situácia. Hlavne tu v Spartaku, ktorý má skvelých fanúšikov. Vedia urobiť parádnu atmosféru. Ide o škrt, ale sme na to pripravení," dodal.

Zrinjski pozná silné i slabé stránky andelov

V utorok podvečer si oba celky doladili posledné detaily v predzápasovom tréningu a následne tréneri spolu s kapitánmi predstúpili pred novinárov. Ako prví dostali prednosť hostia. Tréner Ante Miše bol opatrný. Andelom vyjadril rešpekt. Kapitán mužstvá z Bosny a Hercegoviny pripomenul, že si súpera dôkladne naštudovali. Poznajú tak jeho silné, no rovnako aj slabé stránky. Tie by radi využili.

"V príprave na prvé predkolo proti Spartaku sme urobili všetko, čo sme mohli. Náš súper má množstvo kvalít. Očakávame, že vďaka tvrdej príprave môžeme dosiahnuť už v stredu úspech," uviedol Pero Stojkić. Na otázku o spomínaných nedostatkoch sa pousmial. Odvetil, že ich radšej ukáže so spoluhráčmi na ihrisku.

V priebehu letnej prípravy sa celok Zrinjski stretol so štyrmi súpermi. Generálku odohrali proti FK Radnik. Hráči Mostaru zvíťazili 2:1. Cez úvodné predkolo Ligy majstrov sa ale nikdy neprebojoval. Napriek tomu, že je nasadeným tímom, zostáva pri zemi. Rolu prípadného favorita tréner Miše odmietol. Šance vidí 50 na 50.

"Pricestovali sme so svojim štýlom hry. Chceme sa prezentovať útočne. Vieme, ako bude hrať Spartak. Sme si vedomí zmien, ktoré v ich kádri nastali. Veríme, že sme dostatočne pripravení a postúpime do druhého predkola," doplnil svojho kapitána kormidelník Miše. Pri otázke ohľadom prázdnych tribún dodal, že ide o nedostatok nielen pre jeho družstvo, ale aj domáce.

To, ako dopadne úvodný zápas prvého predkola Ligy majstrov, sa dozvieme v stredu od 18.00 hod. Stretnutie vysiela v priamom prenose Dvojka RTVS.

Foto: Lukáš Grinaj


aktuálne na spartak.sk