Juniori Spartaka Trnava majú za sebou piate kolo v skupine západ o udržanie sa v DOXXbet lige. Doma v Červeníku privítali vedúci tím tabuľky Duklu Banskú Bystricu. O troch bodoch rozhodol hlavičkou Yao.

Úvodné dejstvo patrilo jasne červeno-čírnym hráčom. Agresívnym napádaním robili hosťom nemalé problémy. Do vedenia sa dostali hneď z prvej vážnejšej šance. Po rohovom kope Košťála, ktorý posadil na hlavu Yaoa skvelý center, viedli 1:0. Útočník z Pobrežia Slonoviny mohol pridať aj svoj druhý gól v zápase. Znovu ho centrom našiel Košťál, ale tentoraz hlavičku do gólu nepretavil. Súper sa dostal do jedinej príležitosti, Bernadinovi tesne pred zakončením výborne vypichol loptu v malom vápne Tóth. Góly mohli ešte streliť Bališ, Deket a Košťál. Ani jedna strela sa neujala.

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. Aktívnym napádaním už od rozohrávky sme získavali dôležité lopty, vďaka ktorým sme si vypracovali viacero gólových šancí. Súpera sme pustili do jednej. Podarilo sa nám otvoriť skóre po rohovom kope, čo je pre nás netypické. Azda náš prvý gól po štandardnej situácii v tejto sezóne,“ smial sa po zápase kapitán Deket.

Spartakovci pokračovali vo výbornom tempe až do 50. minúty. Dovtedy sa do šancí dostali ešte Bališ s Medgyesom, ale ani jeden z domácich hráčov neuspel. Banská Bystrica sa začala čoraz viac nadychovať k vyrovnaniu. Cítil to aj tréner Šarmír, ktorý vystužil obranu Matejom Oravcom.

„Prvý polčas spĺňal futbalové kritéria. Vypracovali sme si veľmi veľa príležitosti na strelenie gólu. Žiaľ, nedotiahli sme ich do konca a v závere sme sa obávali o výsledok. Takticky sme to však veľmi dobre zvládli a máme tri body,“ povedal tréner Marián Šarmír.

Mužstvo do konca zápasu podržal brankár Strapák, ktorý čelil nebezpečným strelám Kostadinova a Vilu. Definitívu mohol pridať striedajúci Pepe Guilavogui tesne pred koncom, ale príliš dlho otáľal s koncovkou, čo využil obranca hostí a vzal mu loptu. Tesné víťazstvo udržal Spartak až do záverečného hvizdu.

„Druhý polčas bol už taktickejší. Musíme kalkulovať s bodmi a aj preto sme hrali viac zozadu. Napriek tomu sme si vypracovali ďalšie šance. V závere sme iba odkopávali. Som rád, že body zostali doma,“ uviedol Filip Deket.

Brankár Strapák sa v poslednom období ukazuje vo výbornej forme. V posledných piatich zápasoch inkasoval iba dva góly.

„Bol to asi najťažší zápas, ktorý sme zatiaľ odohrali v boji o záchranu. Teším sa, že sme to zvládli. Výborná obrana je zásluhou chalanov, ktorí mi pomáhajú,“ hovorí skromne Strapo.

Juniori pokračujú vo víťaznom ťažení. V piatich zápasoch nespoznali príchuť prehry. Najbližšie ich čaká Nové Mesto nad Váhom. V prípade výhry by na druhé miesto strácali už iba jeden bod. Zápas sa hrá v nedeľu 8.5. v Červeníku. Výkop je naplánovaný o 10.30 h.

„Zápas sme mali v našej réžii, vypracovali sme si viacero šancí, súpera sme prakticky k ničomu nepustili. O víťazstve sme mohli rozhodnúť už skôr. Boroš podal výborný výkon v bráne Banskej Bystrice. Dôležité je, že sme sa dostali na pozíciu, na ktorej sme, zatiaľ, zachránení. Momentálne máme všetko vo vlastných rukách. V nedeľu treba udržať víťaznú vlnu a vyhrať šiesty zápas v rade,“ vyjadril sa na záver Boris Bališ.