Juniori Spartaka Trnava majú za sebou tretí zápas v jarnej časti DOXXbet ligy. Proti Nitre v Červeníku prehrali 1:2. Jediný gól Trnavy strelil po zmene strán Sinan Medgyes. S Borisom Bališom sme sa v krátkosti vrátili k zápasu.

Nebol to najhorší výkon zo strany hráčov Mariána Šarmíra. Proti Nitre boli prakticky celý zápas lepším tímom. Na to sa však vo futbale nehrá, hostia využili dve príležitosti, ktoré im červeno-čírni ponúkli sami. Spartakovcom nepomohla ani takmer hodinová prevaha o jedného hráča.

„Myslím si, že do vylúčenia bol zápas kvalitný a vyrovnaný. Súper sa neskôr zatiahol a bránil. Cez polčas zmenil tréner rozostavenie na dvoch útočníkov, čo bol veľmi dobrý ťah,“ hovoril Boris Bališ.

Juniorom chýbala hlavne myšlienka vo finálnej fáze, kde útočníkom neprichádzali gólové prihrávky. Veľká väčšina striel končila mimo a centre odkopávali obrancovia Nitry. Po polhodine hry udrel z ničoho nič Ivančík, loptu si prebral na polovici ihriska a sólom prešiel cez hráčov Trnavy ako nôž maslom. Strapákovi v koncovke nedal šancu.

„Loptu sme mali po celý zápas na kopačkách, ale chýbala nám väčšia kreativita a rýchle kombinácie. Súper sa stíhal presúvať v dvoch obranných valoch a prehusťovať ihrisko pred pokutovým územím. Ťažko sa nám tam dostávalo, mali sme síce optický tlak, ale do väčších príležitostí sme sa nedostali,“ povedal so smútkom v hlase Bališ.

Vyrovnanie prišlo v 67. minúte z kopačky striedajúceho Medgyesa, ktorý dal tímu nádej na obrat. Bohužiaľ, ten sa nekonal. Desať minút pred koncom prenikol do pokutového územia Balaj, Oravec zatiahol ručnú brzdu a sám faulovaný z penalty rozhodol o víťazstve Nitry.

„Po vyrovnaní sme sa chceli nadýchnuť k tlaku, ale súper po našej chybe premenil penaltu a už sme sa nedokázali pozviechať. Minimálne bod mal zostať doma,“ myslí si hráč s číslom 10 na drese.

Z troch jarných vystúpení sa zverenci Mariána Šarmíra tešili z troch bodov iba v jednom prípade. Ostatné dva zápasy prehrali.

„Mrzí to, viac by nám vyhovovala hra v plnom počte, súper by hral otvorene a my by sme mohli využívať naše prednosti v rýchlych brejkoch. Takto súper čakal na našu chybu, ktorá prišla a využil ju. Do plných sa hrá ťažko. Stále si však myslím, že mužstvo má dostatok kvality, aby sme takéto zápasy vyhrávali,“ uviedol 22-ročný záložník.

Nebol to vydarený zápas ani pre neho. Do vážnejšej príležitosti sa nedostal a kombinácie s prihrávkami mu nevychádzali podľa predstáv.

„Mal som pocit, že obranca je stále pri mne, nedal mi ani kúsok priestoru, aby som dostal prihrávku a dupľom nie čas na prebratie lopty. Asi mi ten zápas chcel znechutiť, čo sa mu aj podarilo. Strácal som koncentráciu a chodil som si po lopty do priestorov, kde som nemohol byť nebezpečný,“ zhodnotil svoj výkon Boris Bališ.

Juniorov čaká najbližšie už túto sobotu (26.3.) od 15.00 h zápas v Seredi.

„Sereď potrebuje tri body na postup do prvej šestky. Nás to však nezaujíma. Musíme podať 100 % výkon, nemáme sa čoho báť. Možno nám bude vyhovovať to, že oni budú musieť hrať, ale na druhej strane potrebujeme tri body viac ako domáci. Tlak si nepripúšťame, zostáva jedenásť zápasov, v ktorých spravíme všetko pre to, aby sme súťaž zachránili,“ povedal na záver Bališ.