Takmer dva roky nekopol Boris Bališ vinou zranení poriadne do lopty. Po zraneniach prijal ponuku zo Senca, v drese ktorého odohral trinásť zápasov. V januári sa vrátil poslednýkrát pobiť o miestenku do prvého tímu Spartaka Trnava a ako hovorí, opäť sa začal baviť futbalom.

Na konci roka 2013 si 22-ročný futbalista roztrhol krížne väzy v kolene. Do tréningového procesu sa vrátil v lete o rok neskôr. V októbri toho istého roku si odkrútil debut v hlavnom tíme „bílích andelov“. Nateraz to bolo jeho posledných desať minút v prvom tíme.

„Síce som bol súčasťou hlavného tímu, ale len v kabíne. Na ihrisko som sa vôbec nedostal. Nechcel som byť do počtu, rozmýšľal som nad zmenou. Ozvali sa mi Michalovce, ktoré boli vtedy na druhom mieste a chceli postúpiť, ponuku som prijal,“ rozrozprával sa syn 41-násobného slovenského reprezentanta Igora Bališa.

Bohužiaľ pre neho, po druhom zápase mu zranené brušné svalstvo viac do hry nedovolilo nastúpiť.

„Mali sme tam iba hlavné ihrisko a na vedľajšom, na ktorom sme trénovali, bola umelá tráva. Na nej išlo skôr o život ako o futbal. Tri mesiace som pre zranenie strávil na tribúne, bolo to ťažké obdobie, pretože som mal šancu dostať sa do Fortuna ligy a posunúť sa ďalej,“ objasnil ľavý záložník.

Chuť do futbalu a vrátiť sa do optimálnej formy mu pomohli aj spoluhráči z Trnavy, s ktorými sa stretol v kabíne Senca.

„S Filipom Tomovičom a Patrikom Ondrom sme tvorili výbornú partiu, čo mi veľmi pomohlo. Škoda, že to v tíme nefungovalo po finančnej stránke. Odrazilo sa to na dochádzke hráčov na tréningy, výsledky potom nezodpovedali kvalite kádra,“ hovorí Bališ.

Problémy s dochádzkou nemajú v trnavskej juniorke, ktorá sa, na čele s trénerom, počas zimy výrazne obmenila. V doterajších siedmych zápasoch nespoznali Šarmírovci príchuť prehry.

„Tréner Šarmír je ambiciózny a hlavne moderný. Prestali sme behať dlhé trate a zamerali sme sa na prácu s loptou, čo je pre nás výhoda. Výborne mu sekunduje asistent Pavlovčík a svoje dlhoročné skúsenosti z trávnikov nám odovzdáva Marek Ujlaky. Čo sa týka kádra, v podstate zo stabilných hráčov zostali Filip Deket, Hrebík či Dominik Ujlaky. Prišiel skúsený Častulín. Sme dobre technicky vybavení, ale až liga ukáže, ako na tom sme. Vypadnutie si, samozrejme, absolútne nepripúšťame,“ rozpráva pochvaľne a odhodlane šikovný odchovanec.

Samotný Bališ nastúpil do piatich zápasov, v ktorých strelil päť gólov. Ukazuje sa výborne fyzicky i technicky, čo si všimol aj tréner, ktorý si jeho služby pochvaľuje.

„Cítim sa lepšie ako kedykoľvek predtým. Bavím sa futbalom. Pevne verím, že mi pušný prach nezvlhne a odložím si niečo aj do ligy. Som však taký, že sa len tak neuspokojím, dokonca ani po hetriku by som nebol spokojný,“ smeje sa mladý futbalista.

Rezerva andelov momentálne piluje systém a utužuje kolektív na hernom sústredení v maďarskom Lipóte. Pre 22-ročného záložníka to nie je nové prostredie.

„Keďže som tu bol vlani s A – mužstvom, tak to tu poznám veľmi dobre. Máme k dispozícií všetko, od kvalitnej stravy, hotela až po výborné tréningové podmienky,“ pochvaľoval si.

Najviac času trávi s Dominikom Ujlakym, s ktorým býva na izbe. Spoluhráči ich označili za najväčších zabávačov kabíny.

„Domino ma celý mesiac prosil, aby som si ho zobral pod svoje krídla, že sa chce niečo priučiť, tak som si ho zobral so sebou. Prakticky celý deň vymýšľame, komu čo urobíme. Nikomu nedáme pokoj,“ smeje sa Bališ.

„Nálada je skvelá, neprehrali sme, máme tu veľa zahraničných hráčov, môžeme si pilovať okrem systému aj angličtinu,“ dodal.

Pre mladého záložníka je cieľ jasný, rád by sa prebojoval do prvého mužstva, kde by sa chcel stabilne usadiť a baviť divákov na novopostavenom štadióne Antona Malatinského.

„Pre každého odchovanca je snom nastúpiť za prvý tím. Veľa som odmakal a pretrpel až som sa nakoniec dočkal. Síce iba desať minút, ale stálo to za to. V mužstve bola veľká konkurencia v podobe Saba a Vlaska, ktorí už v Trnave nepôsobia. Odchádzal som so sklamaním a menšou nechuťou do futbalu. Rozhodol som sa, že to ešte raz skúsim doma. Spravím pre to všetko. Treba veriť, že sa to podarí. Dôležité je, aby som mal radosť z futbalu, úspech sa potom dostaví,“ povedal na záver hráč, ktorý obľubuje herne a hlavne účesom talianskeho futbalistu obliekajúceho dres AS Rímu Stephana El Shaarawyho.