Boris Godál je po zranení späť, v Skalici chce vyhrať

Boris Godál je po zranení späť, v Skalici chce vyhrať

Spartak bude môcť v Skalici využiť služby aj dvoch pilierov zadných radov. Po zranení sa do zostavy vracajú ľavý bek Matúš Čonka a stopér Boris Godál. Druhý menovaný nútene pauzoval pre natrhnutý priťahovač od duelu s Myjavou. Okrem ligových súbojov si pre zranenie nezahral v Európskej lige odvetu proti Linfieldu ani dva duely so solúnskym PAOK. Teraz je však už fit, v Kolárove si odkrútil celých 90 minút a v nedeľu bude trénerovi Jurajovi Jarábkovi k dispozícii v Skalici.

Ste už po zranení definitívne fit?
- Definitívne! Bol som už na lavičke v Senici, vtedy však znela dohoda, že nastúpim, len ak by sa dialo niečo katastrofálne na ihrisku. Viac-menej som tam slúžil ako podpora pre tím. Od pondelka som trénoval naplno. Som rád, že som v Kolárove odohral 90 minút v neľahkých podmienkach, keď bolo veľké teplo. Teší ma, že som duel fyzicky zvládol.

Ako sa vám hralo po pauze zavinenej zranením?
- V pohode, mal som za sebou tréning aj s loptou, chýbala mi len zápasová záťaž. Kolárovo bol pre mňa ideálnym súperom na rozbeh.

Slovnaft Cup sa hrá po minuloročnej premiére aj tentoraz systémom, keď fortunaligisti musia prejsť cez sieť viacerých klubov z nižších súťaží. Čo na tento model hovoríte?
- Ide o šancu pre kluby z nižších súťaží urobiť v sezóne prekvapenie. Viem, že v Poľsku sa minulý rok dostal treťoligista až do semifinále a až pred nastaveným časom v odvete neskorší majster Lech Poznaň vyrovnal. Takmer sa dostali do finále... Kluby z regiónu tak môžu na seba upozorniť a spríjemniť si sezónu. Pre tímy z Fortuna ligy to znamená pár zápasov v sezóne naviac. Pohár je však cestou do Európy, treba k týmto duelom pristupovať s rovnakou vážnosťou ako k lige.

!Škrípali ste zubami, keď ste nemohli hrať pre zranenie proti PAOK-u Solún?
- Nielen zubami, ale aj nechtami som oškrabával steny. Strašne som bol nervózny z toho, že prišlo zranenie práve v tomto čase. Tak to asi ale malo byť. Neviem, či by moja účasť v stretnutí niečo zmenila v konečnom výsledku. Štvalo ma ale, že som si neužil dvojzápas s významným gréckym celkom. Už to ale nevrátim. Teraz ma teší, že som opäť úplne zdravý a koncentrujem sa na súperov, ktorí nás čakajú.

V nedeľu nastúpi Spartak u nováčika v Skalici. Ako zatiaľ vnímate účinkovanie tohto klubu v lige?
- Ide o nováčika, už ale vyhrali niektoré zápasy. Do sezóny naskočili s nováčikovským elánom. Do tímu získali aj skúsených hráčov, mám tam kamaráta Petra Mazana, na ktorého sa teším. Z troch zápasov na súperových ihriskách sme získali bod, je preto na čase, aby sme zabrali naplno.

Už ste si s Mazanom vymenili aj nejaké podpichovačky?
- Zatiaľ nie, ale ešte mám niečo v talóne.

V útoku Skalice by sa mal objaviť bývalý hráč Trnavy Ivan Lietava. Toho poznáte zrejme ešte z Trenčína. Máte recept, ako mu zabrániť v skórovaní?
- Poznáme sa. V čase, keď Ivan hrával v Trenčíne, som ešte bol na strednej škole, trénoval som ale už s mužmi. Viem, že vystriedal neskôr pár klubov, hral aj v Trnave. Vždy išlo nebezpečného, silového a gólového útočníka. Budú to s ním určite nepríjemné súboje. Musíme si zanalyzovať jeho silné stránky, pripraviť sa na ne a spraviť maximum, aby sme ho ustrážili.

!Po Skalici čaká na Trnavu dohrávka s Ružomberkom, predsa len, žijete už aj otváracím duelom s brazílskym Paranaense, ktorý je v pláne na budúcu sobotu?
- Určite áno. Každý deň chodíme okolo štadióna, vidíme, čo sa tam deje, ako to vyzerá. Keď si predstavím nové tribúny, neviem sa zápasu dočkať.


Situácia v kádri pred Skalicou
Po svalovom zranení sú Spartaku k dispozícii na duel v Skalici Boris Godál a Matúš Čonka. Emir Halilovič mal problémy s podvrtnutým členkom, už je však v poriadku. Ivana Schranza však naďalej trápi oblasť kolena, pre problémy s členkom trénuje len individuálne Martin Košťál, na budúci týždeň by mal loptu zapojiť Cleber. Dlhodobo mimo hry je Patrik Čarnota, mladíci Adam Jakubech a Erik Jirka sú na zraze mládežníckej reprezentácie do 19 rokov. S áčkom naďalej trénujú aj hráči z juniorky Filip Deket, Ivan Pikulík a Christián Steinhübel.

aktuálne na spartak.sk