Spartak získal do svojich služieb talentovaného brankára. Kontrakt na tri a pol roka podpísal s trnavským klubom gólman Prešova Adam Jakubech.

Odchovanec prešovského futbalu si v aktuálnej sezóne získal miesto medzi troma žrďami a za A-mužstvo Tatrana nastupoval v druholigových zápasoch. Pred dvoma týždňami (narodený 2. januára 1997) pritom oslávil ešte len osemnáste narodeniny.

„Stavili sme na investíciu pre budúcnosť. Adam je reprezentant do osemnásť rokov, ukazuje sa ako veľký prísľub a sme presvedčení, že ešte bude napredovať. Na svoj mladý vek má odchytaných už aj veľa zápasov v druhej najvyššej súťaži. Dúfame, že sa presadí, máme na neho dobré referencie aj od trénerov súperov Prešova ako i reprezentačného kouča národnej osemnástky Milana Malatinského. Spoliehame sa, že potvrdí nádeje, ktoré do neho vkladáme,“ povedal generálny manažér Spartaka Dušan Keketi.

Adam Jakubech meria 187 centimetrov a váži 80 kilogramov. Jeho otec Peter svojho času v Spartaku tiež pôsobil ako brankár, bolo to v deväťdesiatych rokoch za éry trénera Dušana Galisa.