Charita otvára kaviareň. Podporia ju i spartakovci

Charita otvára kaviareň. Podporia ju i spartakovci

Kaviareň, za ktorou stojí Trnavská arcidiecézna charita (TACH), bude v malom Ríme vôbec prvá svojho druhu. Poslúži pre priatežské stretnutia medzi kvetmi a bylinkami. Okrem toho bude charita organizova diskusie, komorné koncerty či čítania z knižných noviniek.

Vo štvrtok 9.5.2019 sa otvorí o 13.00 hod na Hlavnej ulici (Hlavná 43), v podchode vedža Kostola svätej Heleny. „Chceme vytvori priestor, kde sa budú stretáva priatelia z rôznych spoločenských skupín,“ vysvetžuje Juraj Juríček, vedúci dobrovožníckych programov charity.

„Pripravíme im čaj z byliniek aj dobrú kávu, to všetko za dobrovožný príspevok. Kaviareň bude vhodným miestom aj pre mamy s demi, zriadili sme im detský kútik a v tvorivej dielni sa im budú v stanovený čas venova dobrovožníci. źudí k nám chceme pozva na príjemný rozhovor. Ak si do práce nosia vlastné jedlo, nemusia ho zjes za počítačom, ale ohria a vychutna si ho u nás,“ dodal.

Humánnu myšlienku sa rozhodli podpori tiež futbalisti Spartaka Trnava, menovite brankári Dobrivoj Rusov s Petrom Bolekom a hráčmi Kubilayom Yilmazom, Davidom Depetrisom, Štefanom Pekárom a Tomášom Košútom, na čele s riaditežom klubu Marekom Ondrejkom a mediálnym hovorcom Petrom Žemberom. Zhruba o 14.00 h. poctí svojou návštevou kaviareň tiež arcibiskup Mons. Ján Orosch.

Tlačová správa, FC Spartak, a.s.

aktuálne na spartak.sk