Kaviareň, za ktorou stojí Trnavská arcidiecézna charita (TACH), bude v malom Ríme vôbec prvá svojho druhu. Poslúži pre priateľské stretnutia medzi kvetmi a bylinkami. Okrem toho bude charita organizovať diskusie, komorné koncerty či čítania z knižných noviniek.

Vo štvrtok 9.5.2019 sa otvorí o 13.00 hod na Hlavnej ulici (Hlavná 43), v podchode vedľa Kostola svätej Heleny. „Chceme vytvoriť priestor, kde sa budú stretávať priatelia z rôznych spoločenských skupín,“ vysvetľuje Juraj Juríček, vedúci dobrovoľníckych programov charity.

„Pripravíme im čaj z byliniek aj dobrú kávu, to všetko za dobrovoľný príspevok. Kaviareň bude vhodným miestom aj pre mamy s deťmi, zriadili sme im detský kútik a v tvorivej dielni sa im budú v stanovený čas venovať dobrovoľníci. Ľudí k nám chceme pozvať na príjemný rozhovor. Ak si do práce nosia vlastné jedlo, nemusia ho zjesť za počítačom, ale ohriať a vychutnať si ho u nás,“ dodal.

Humánnu myšlienku sa rozhodli podporiť tiež futbalisti Spartaka Trnava, menovite brankári Dobrivoj Rusov s Petrom Bolekom a hráčmi Kubilayom Yilmazom, Davidom Depetrisom, Štefanom Pekárom a Tomášom Košútom, na čele s riaditeľom klubu Marekom Ondrejkom a mediálnym hovorcom Petrom Žemberom. Zhruba o 14.00 h. poctí svojou návštevou kaviareň tiež arcibiskup Mons. Ján Orosch.

Tlačová správa, FC Spartak, a.s.