Skúsený strážca svätyne andelov sa s celkom z poľskej Ekstraklasy dohodol na 1,5 ročnej zmluve s následnou opciou. Ofenzívny krídelník Vakho Čanturišvili bude od jari pôsobiť v najvyššej českej futbalovej lige.

Martin Chudý strávil v drese Spartaka rok a pol, počas ktorého bol pri najväčších úspechoch klubu za poslednú dekádu. Radoval sa z majstrovského titulu i postupu do skupiny Európskej ligy. V majstrovskom ročníku sa do brány dostal v jeho závere. Odvtedy plnil rolu jednotky. Dokopy odchytal sedemnásť ligových súbojov, v ktorých si šesťkrát udržal čisté konto. V rámci pohárových zápasov sa medzi tromi žrďami objavil štrnásťkrát a rovnako má na konte šesť čistých kont.

"Bol to najkrajší polrok v kariére. Zisk titulu a Európska liga sú nezabudnuteľným obdobím. Veľmi sa teším, že som tu mohol chytať práve v tomto čase. Spoznal som tu množstvo skvelých ľudí i trénerov. Na slovenské pomery sme dosiahli nevídané úspechy. Navždy sú vryté v mojom srdci a pamäti. Spartak zostáva pre mňa najobľúbenejším klubom. Budem ho sledovať. Želám mu len to najlepšie," uviedol na záver pôsobenia v malom Ríme Chudý.

Dvadsaťdeväťročný brankár sa rozhodol prestúpiť do poľskej Ekstraklasy, kde oblečie dres predposledného celku Górnik Zabrze.

"Dostal som dobrú ponuku, ktorá ma oslovila. Dohodli sme sa na podmienkach. Poľskú ligu vnímam ako veľmi kvalitnú a sledovanú. Viacero hráčov sa z nej dokázalo dostať ešte vyššie. V mojom prípade ide o krok dopredu. Samozrejme, nechcem byť do počtu, chcem naďalej šíriť dobré meno a tiež ukázať svoje kvality. Verím, že sa nám v prvom rade podarí zachrániť Ekstraklasu," dodal Martin.

Čanturišvili prestupuje do Česka

V jarnej časti Fortuna ligy vymení červeno-čierne farby za žlto-modré Fastav Zlín i legionár z Gruzínska Vakho Čanturišvili. S aktuálne šiestym mužstvom Fortuna ligy podpísal 2,5 ročný kontrakt.