Prvotné odhady zranenia novej posily andelov hovorili aj o niekoľkomesačnej pauze. Tie sa, našťastie, nenaplnili. ANDREJ LOVÁS má natiahnuté väzy, vrátiť by sa mal do niekoľkých týždňov.

Dvadsaťšesťročný zakončovateľ prišiel do malého Ríma z Ružomberka. Pod Čebraťom strávil takmer desať rokov. V lige nastúpil do viac ako sto zápasov. V poslednom období však od trénera Hrnčára šanca neprichádzala. Aj preto sa Andrej ponuke z Trnavy potešil.

"Potreboval som zmenu, pretože v Ružomberku som strávil naozaj dlhý čas. Myslím si, že to bolo správne rozhodnutie. Mal som to ťažké, pretože na krídlach, ale i hrote hrali chalani, ktorí podávali stabilné výkony. Tréner nemal dôvod niečo meniť," uviedol jeden z dôvodov svojej absencie v zostave materského klubu.

Po podpise dvojročnej zmluvy vlietol do prípravy s andelmi ako víchor. Od prvého zápasu nechával na ihrisku všetko. Tréner Nestor El Maestro mu doprial dostatok priestoru nielen na poste hrotového útočníka. Niekoľko minút si vyskúšal hru aj z pozície krídelníka.

"Každého hráča teší, keď môže hrať. V príprave je to ešte dôležitejšie. Osobne mi je jedno, kde nastúpim. Na oboch spomínaných postoch sa cítim dobre a snažím vydať zo seba maximum," pokračuje Lovás.

V drese Spartaka nastúpil proti Zlatým Moravciam, Maccabi Tel Aviv, Sigme Olomouc a FC Gyiormot. Práve proti maďarskému celku vydržal na ihrisku len 25 minút, keď po strete s protihráčom musel nútene striedať.

"Bol to smolný moment, pretože súper neustál súboj a ako padal na zem, priľahol mi koleno. V prvom momente, keď som počul puknutie, som si myslel, že to bude zlé," spomína na nepríjemné chvíle vysoký útočník.

Prvé odhady boli až kruté, natrhnuté väzy či prasknutý meniskus a niekoľkomesačná pauza. Našťastie, artroskopia zažehnala všetky obavy a letná akvizícia by sa na zelené trávniky mohla vrátiť do troch týždňov.

"Artroskopia ukázala, že väzy sú iba natiahnuté a nie natrhnuté, čo ma potešilo. Lekári mi vyčistili koleno a dali dokopy meniskus, čiže nejde o nič vážne," ubezpečuje Andrej Lovás.

Aktuálne rehabilituje doma v Ružomberku. Na koleno si dáva ľad, o týždeň ho čaká vyberanie stehov. Svojich spoluhráčov, samozrejme, sleduje a drží im palce aspoň na diaľku.

"Záleží od pocitu, môže to trvať mesiac, ale aj nemusí. Aktuálne neviem odhadnúť dĺžku rekonvalescencie, uvidíme časom. Nevynechal som ani jeden zápas. Myslím si, že podávajú dobré výkony, na ihrisku vidno trénerovu prácu. Škoda tých záverov stretnutí. Generálku budem taktiež sledovať a držať palce. Najmä, aby sa chalani nezranili a boli pripravení na ligu," uviedol na záver Lovás.

Generálka na nový fortunaligový ročník čaká červeno-čírnych už túto sobotu. Od 19.00 hod nastúpia na domácom Štadióne Antona Malatinského proti Eto Győr. (http://www.spartak.sk/clanek.asp?id=Generalka-v-sobotu-na-SAM-nazivo-v-Spartak-TV-+-pokyny-7082)