Dvadsaťosemročný odchovanec Spartaka by mohol prevziať pozíciu lídra v kabíne juniorky po Martinovi Tóthovi. Ten podpísal novú zmluvu a presunul sa do hlavného mužstva.

V malom Ríme prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami. V drese A tímu debutoval v sezóne 2007/08 v štvrtom kole proti Banskej Bystrici. Spartak zvíťazil po góle Kožucha 1:0. V spomínanej sezóne si pripísal dokopy trinásť štartov, posledných päť prišlo na jeseň v roku 2008.

"Najviac mi utkvel duel proti majstrovskej Žiline. Hrali sme proti nej na jeseň doma, objavil som sa v základnej zostave pred 12 tisíc divákmi. Malo to grády," zaspomínal si na staré časy.

V Trnave sa mu však nedarilo výraznejšie presadiť, a tak zamieril na hosťovanie do Šale. Z nej sa presunul do Starej Ľubovne, až zakotvil v Táborsku. Postupnými krokmi sa vypracoval na lídra mužstva, o čom svedčí aj kapitánska páska na rukáve.

"V Česku bolo super, v priebehu šiestich rokov som bol spokojný. Ponúkli mi novú zmluvu, no rozhodol som sa ju nepodpísať. Tréner tak so mnou ďalej nepočíta. Jeseň nám nevyšla podľa predstáv, aj preto si skladá nový tím, s ktorým bude v novej sezóne bojovať o prvé priečky," prezradil robustný stopér.

Po šiestich rokoch českej anabázy si povedal dosť a začal hľadať nový impulz. S juniormi bude zatiaľ trénovať a neskôr sa rozhodne, či zostane.

"S trénerom Šarmírom sme sa ešte poriadne o tom nerozprávali. Sme dohodnutí, že s chalanmi absolvujem tréningové jednotky. Teším sa, že tu môžem byť. Je pravda, že potrebujem nový impulz, už som bol dlho na jednom mieste, začínalo mi to pripomínať stereotyp," pokračuje Ivan.

Ambíciu vrátiť sa na miesta, kde vyrastal, neskrýva. "Uvidíme, každý odchovanec sa chce vrátiť. S trénerom si určite sadneme a povieme čo bude ďalej. Či sa dohodneme alebo nie, je vo hviezdach," dodal Ivan Cíferský.

Dvadsaťosemročný obranca má povinnosti aj mimo ihriska, polroka je ženatý. V lete minulého roka si povedal áno so svojou nežnou polovičkou Ivanou. "Čo sa zmenilo? Vôbec nič, všetko je rovnaké, akurát mi manželka teraz viac nadáva," povedal na záver so smiechom Cíferský.

V prípade, že skúsený hráč zostane v juniorke, tréner Šarmír s ním môže počítať nielen na pravý kraj obrany, ale tiež na poste stopéra.