Ďalší futbalový sviatok pre Spartak. Godál: Čaká nás hlavný chod

Ďalší futbalový sviatok pre Spartak. Godál: Čaká nás hlavný chod

Napriek víťazstvu s Anderlechtom nemajú andeli veľké oči. Do Istanbulu prileteli s pokorou. Radi by sa domov vrátili s pozitívnym rezultátom.

Druhé kolo prinesie zaujímavý súboj dvoch celkov, ktoré v domácej súťaži nepredvádzajú výkony podľa očakávaní. Fenerbahce získalo v siedmich dueloch sedem bodov a je štrnáste. Spartakovci o bod viac v desiatich stretnutiach.

„Vnímame to, samozrejme. Podobne ako nám, ani im nevyšiel začiatok súťaže. Na druhej strane, nastúpime proti veľmi dobrému mužstvu. Vyžrebovali ho z prvého koša. Kvalitu majú obrovskú. Áno, majú problémy, sú pod tlakom. Budú sa koncentrovať, aby si napravili chuť. O to horšie to môže byť,“ uviedol tréner Radoslav Látal.

Do metropoly Turecka priletela dvadsaťdvačlenná výprava. So zraneniami bojujú stále Sloboda a Čonka. Druhý menovaný pricestoval ako morálna podpora. Uzdravil sa kapitán Godál. Aj on vo štvrtok prežije zaujímavý súboj proti slovenskému reprezentantovi Škrteľovi.

„Cítim sa dobre, zdravotne som stopercentne fit. Mal som drobné problémy, ale som rád, že sú preč a môžem byť k dispozícii. Zahrať si proti Martinovi je veľká vec. Neviem, možno ani on nehral proti slovenskému tímu. Pôjde o peknú konfrontáciu. Som rád, že ju zajtra absolvujeme,“ nechal sa počuť Boris Godál.

Vo štvrtok sa očakáva búrlivá atmosféra. Domáci hlásili zhruba 35 až 40 tisíc fanúšikov. Z malého Ríma sa chystá okolo dvesto. Podobnú kulisu zažili zverenci Radoslava Látala v Belehrade proti Crvenej Zvezde.

„Z môjho pohľadu je to príjemné. Príde sa na vás pozrieť tridsaťtisíc ľudí. Každý futbalista sníva o takom prostredí a zahrať si v takom zápase. Crvena Zvezda bola predkrm, zajtra príde hlavný chod,“ prízvukuje ďalej Godál.

Úvodné kolo skupiny D vyšlo lepšie futbalistom Spartaka. Na Štadióne Antona Malatinského zdolali Anderlecht. Fenerbahce sa predstavilo na pôde Dinama Záhreb, odkiaľ odišlo s prehrou 1:4.

„Silu majú obrovskú, je to špičkové mužstvo s veľa krajanmi a vynikajúcimi hráčmi. S búrlivým prostredím sa musíme vysporiadať. Atmosféra bude veľká. Pre nás to bude sviatok. Chceme uhrať čo najlepší výsledok,“ doplnil Látal.

A čo očakáva kabína? „Nadviažem na trénerove slová. Je to pre nás obrovská odmena za dlhú a ťažkú cestu cez predkolá až sem do skupiny. Určite ide o sviatok a česť, zahrať si na takomto štadióne proti futbalistom Fenerbahce. Budeme robiť to čo doteraz, užijeme si to našim štýlom. Veľakrát sme sa presvedčili, že futbal prináša rôzne situácia. Zajtra necháme na ihrisku najviac z toho, čo nás zdobilo naprieč Európou,“ uzavrel Boris Godál.

Duel má výkop vo štvrtok o 18.55 hod.

aktuálne na spartak.sk