Dar fanúšikov a Nestora El Maestra je odovzdaný. Radosť majú v dennom detskom sanatóriu

Dar fanúšikov a Nestora El Maestra je odovzdaný. Radosť majú v dennom detskom sanatóriu

K daru 1690 eur od fanúšikov pridal Nestor El Maestro ešte 310 eur a sumu 2000 eur odovzdal Dennému detskému sanatóriu pri Fakultnej nemocnici v Trnave.

Ako je už dávnejšie známe, tréner Nestor El Maestro dostal za vyjadrenia po vypadnutí Spartaka v semifinále Slovnaft Cupu s bratislavským Slovanom nezmyselnú pokutu 6000 eur. To nenechali len tak fanúšikovia a počas niekoľkých dní vyzbierali pre trnavského hrdinu 1690 eur. Tento dar si El Maestro od fanúšikov minulý piatok počas autogramiády. Peniaze mali ísť na uhradenie pokuty. Nestor však ešte 310 eur pridal a rozhodol sa pre veľkú vec. Sumu 2000 eur vo štvrtok osobne daroval Dennému detskému sanatóriu pri Fakultnej nemocnici v Trnave.

"Som šťastný, že sme niečo takéto mohli urobiť. Neďakujte však mne, ale fanúšikom. Vyzbierali 95 % tejto sumy. Z ich strany ide o veľmi pekné gesto. Priznám sa, že v sanatóriu som prvýkrát. Trochu sa za to hanbím, že až teraz. Mal som prísť skôr. To, čo robia títo ľudia každý deň s veľkým srdcom, je výborná vec. Verím, že sa mi sem podarí prísť aj v budúcej sezóne," povedal Nestor.

Od detičiek sanatória dostal do daru krásny obraz, ktorý špeciálne vytvorili pre trénera.

"Je to veľmi pekné. Vyzerá to rovnako ako obrazy, ktoré vytvárajú moje deti vo svojej detskej izbe. Doma máme na stene veľa takýchto a tento si k ním určite pridám," dodal El Maestro.


Andeli navštevujú toto špecializované detské sanatórium pravidelne. Hlavne na Mikuláša, či Medzinárodný deň detí. Vždy prichádzajú v sprievode futbalistov a s drobnými suvenírmi. Tentokrát to bol veľký dar od fanúšikov a trénera.

"Vždy sme šťastní, keď sa objaví telefonát s otázkou, či môžu prísť futbalisti. Samozrejme, obzvlášť, keď sú obdarené detičky. Tentoraz to bol veľký finančný obnos. Použijeme ho len pre deti, na zlepšenie služieb či dobudovanie rozpracovaných vecí. Je to veľmi príjemný a krásny zážitok. Hreje nás to pri srdiečku, že sa nájdu takíto ľudia. Napriek tomu, že im je dobre, myslia i na druhých a chcú sa o to dobro podeliť. Teším sa. Nevedela som, že pán tréner má doma malé deti. Sám je určite s nimi šťastný," povedala dojatá vrchná sestra sanatória Melánia Zvonárová.


V závere sezóny tak celá červeno-čírna rodina otvorila svoje srdce naplno. Vďaka všetkým, ktorí prispeli!


aktuálne na spartak.sk