Juniori Spartaka sa pod vedením nového trénera Mariána Šarmíra dočkali víťazstva hneď v úvodnom jarnom zápase. V Červeníku porazili Senec po góloch Deketa a Bališa 2:1. Víťazstvo si pripísali po dlhých štyroch mesiacoch. S hráčmi sme sa obzreli za dôležitými troma bodmi, ktoré budú chcieť potvrdiť v nedeľu v Šali.

V bráne podržal mužstvo Adam Jakubech, ktorý síce v 38. minúte inkasoval gól, no Gombala po chybe obrany svoj nájazd skúsene zakončil. V ďalšom priebehu veľa práce nemal. Až v 80. minúte vytiahol bravúrny zákrok, keď Revákovu výbornú strelu vytiahol z pravého horného rohu.

„Celý zápas sme dominovali, kombinačnou hrou sa nám darilo súpera predčiť, do žiadnych šancí sme ich nepustili. Zápas, až na gólovú situáciu, hodnotím pozitívne. Najpodstatnejšie je, že sme získali tri body, ktoré sú veľmi dôležité a pomôžu nám v tabuľke a tiež po psychickej stránke,“ vyjadril sa po zápase Jakubech, ktorý k skvelému zákroku dodal s úsmevom: „Bola to strela zo strednej vzdialenosti. Vedel som, že môže zmeniť smer, keďže fúkal silný vietor. Snažil som sa koncentrovať do poslednej chvíle a urobiť maximum, aby sa mi ju podarilo chytiť. Som rád, že sa tak stalo.“

Obrovské množstvo kilometrov, vďaka ktorým získal veľa dôležitých lôpt či prerušil sľubne vyvíjajúce sa akcie súpera, nabehal kapitán Filip Deket. Bol to muž zápasu. Čerešničkou na torte bol jeho vyrovnávajúci gól na 1:1.

„Musím sa poďakovať Borisovi Bališovi za krásnu prihrávku. Teší ma, že napriek tomu, že nepatrím medzi strelcov, som situáciu zvládol. Keby však vyrovná niekto iný, teším sa rovnako. Na prvom mieste sú tím a víťazstvá,“ vyjadril sa skromne k svojmu strelenému gólu Deket a pokračoval s pohľadom na zápas.

„V prvom polčase sme boli nervózni viac akoby sa patrilo. V príprave sa nám darilo, vedeli sme, že kvalita bude na našej strane, preto sme okrem súpera a vetra bojovali trochu aj sami so sebou. Najviac to bolo vidieť v rozohrávke, čo vyvrcholilo inkasovaným gólom. Zaskočilo nás to, ale nezložili sme sa a do polčasu sme dokázali vyrovnať. Celý zápas sme boli aktívnejší a zaslúžene sme otočili zápas a získali tri body. Pri ich ojedinelej strele nás skvelo podržal brankár,“ dodal Filip Deket.

V strede poľa pôsobil okrem Deketa sebavedomo aj Martin Košťál, ktorý prišiel vypomôcť juniorke, rovnako ako Jakubech, z hlavného tímu Spartaka. Dostal sa do sľubnej príležitosti, no svoju strelu z hranice pokutového územia nedokázal namieriť medzi tri žrde.

„Vstup do zápasu sme zvládli lepšie ako súper. Vypracovali sme si niekoľko príležitostí, z ktorých sme, bohužiaľ, nedokázali otvoriť skóre zápasu. Prišiel trest v podobe inkasovaného gólu, ale o pár minút sa nám pekným gólom podarilo vyrovnať. Celý zápas sme boli kombinačnejším mužstvom. Zaslúžene sme získali tri body,“ hovoril po zápase spokojný Košťál.

Výborný výkon podal aj Boris Bališ, ktorý na prvý gól prihral, rozhodujúci strelil z penalty. Prezentoval sa aktívnou hrou na ľavom krídle. Obrancom Senca robil neustále problémy a s loptou na nohe sa bavil, aj keď nie všetko mu vyšlo podľa predstáv.

„Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme hrali proti vetru, zachytával nám prihrávky, ťažko sa kombinovalo. Napriek tomu sme boli lepším mužstvom počas celého zápasu. Škoda, že sme inkasovali desať minút pred koncom prvého polčasu. Našťastie sme sa vzchopili a dokázali otočiť zápas,“ povedal po zápase Bališ, ktorý mohol pridať aj tretí gól svojho tímu, no v nadstavenom čase v samostatnom nájazde na brankára zlyhal.

„Chcel som ísť do kľučky, lopta mi skákala, bol som nerozhodný, v hlave som mal viacero myšlienok a bol som aj unavený. Čakal som, že brankár spraví pohyb, no nestalo sa tak a trafil som ho,“ dodal k svojej zahodenej tisícpercentnej príležitosti.

Tréner Šarmír poslal do druhého polčasu na ihrisko ešte len 18-ročného Daniela Dubca, ktorý priniesol do hry svojho tímu správny impulz. Svoj prvý dotyk s loptou takmer pretavil do gólu. Brankár súpera mal čo robiť, aby jeho hlavičku vytiahol nad brvno. V ďalšej akcii vybojoval penaltu, po ktorej Bališ gólom rozhodol o troch bodoch.

„Na ihrisko som vstupoval s pokynmi oživiť hru, podržať loptu v útoku, zapojiť do kombinácie stredových hráčov a robiť problémy obrane súpera. Na prvý zápas medzi mužmi si myslím, že to bol celkom dobrý výkon. Určite som urobil chyby, ale verím, že časom to bude lepšie a lepšie,“ povedal na záver spokojný Dubec.

Juniorka sa najbližšie predstaví v nedeľu, keď vycestuje do Šale. Zápas má výkop o 14.30 h.