Denník z Uherského Brodu: Štvrtý a piaty deň

Denník z Uherského Brodu: Štvrtý a piaty deň

Spartakovci majú za sebou ďalšie dva dni a prípravný zápas v Uherskom Brode. V piatok nastúpili proti Slovácku. Dvomi gólmi sa blysol Yilmaz, ktorý zariadil remízu 2:2. Dni plné tréningov približujú Martin Tóth a Peter Čögley.


*Prvý odsek píše Martin Tóth
*Druhý odsek píše Peter Čögley

Deň plný tréningov (štvrtok)

Dnešný deň sa v podstate od stredy líšil len tým, že sme nemali prednášku o zdravej výžive. Ráno sme si klasicky dopriali raňajky – šunka, maslo, syr a zelenina. Akurát sa každým dňom čoraz ažšie vstáva. Po raňajkách nás čakal tréning, intenzívnejší ako včera, dostali sme poriadne do tela, ale to dostávame každý deň. Po tréningovej jednotke sme sa vydali na obed, pripravili nám kuracie soté s ryžou a k tomu zeleninu. Po ňom sa nám podarilo chvížu si oddýchnu. Druhému tréningu sme sa, samozrejme, nevyhli. V chladnom počasí sme pracovali na 100 %. Po večeri sme utekali regenerova, večera a spa. Zajtra nás čaká tretí prípravný zápas proti Slovácku, potrebujeme doplni energiu spánkom.

Štvrtok by som pokojne označil za vrchol, čo sa tréningov na sústredení v Uherskom Brode týka. Po raňajkách sme nastúpili na ihrisko, kde nás čakal naozaj intenzívnejší tréning ako v stredu, trénovali sme hlavne hry na malom priestore – jeden na jedného, dvaja na dvoch a traja na troch. V podstate to isté nás čakalo aj v druhej, poobednej fáze. Bol som rád, že sme si mohli dopria regeneráciu. Večer nemohol chýba telefonát domov a pred spánkom som si nachvížu pozrel televíziu. Máme pred sebou predposledný deň, v ktorom nás čaká zápas so Slováckom.

Predposledný deň, remíza so Slováckom (piatok)

Po tradičnom rannom vstávaní a hygiene sme si dali raňajky. Keďže nás čakal prípravný duel, boli žahšie. Prípravu sme absolvovali priamo v penzióne. Tréner Karhan nám oznámil zostavy, povedal taktiku a presunuli sme sa do kabíny, kde sme absolvovali finálnu čas prípravy na zápas. V treom prípravnom stretnutí sme remizovali 2:2. Po zápase sme si dopriali obed, pred posilňovňou dobili sily krátkym oddychom na izbe a o 15.30 hod sa začala hodinová drina. Posilka bola zameraná na vrch tela, keďže sme ráno mali zápas. Po cvičení sme sa vybrali na olovrant a hneď po ňom na kvalitnú regeneráciu. Padla vhod. Na záver dňa večera a „vožný“ program na izbe. Máme pred sebou posledný deň!

Dnes nás ráno čakala ovsená kaša, ktorá mne osobne vežmi chutí. Po nej sme utekali na prípravu pred prípravným zápasom so Slováckom. Tréner nás oboznámil so zostavami, povedal prípravu a nastúpili sme na ihrisko. Do stretnutia som naskočil za nepriaznivého stavu 0:2, podarilo sa nám však vyrovna na konečných 2:2. Mužstvo podalo v druhom polčase dobrý výkon, súper si nevypracoval prakticky žiadnu šancu. Boli sme nebezpečnejší, chceli vyhra, ale to sa nám, žiaž, nepodarilo. Hralo sa mi fajn, aj keď na začiatku som prvých pä minút bol poriadne zadýchaný. Keďže sme mali po zápase, nechutilo mi jes, z obeda som si dal len trochu. Následne som si chvížu oddýchol na izbe. Poobede nás čakala posilňovňa. Bolo toho dos. Taká čerešnička na torte tohto týždňa. Tradične po druhom tréningu sme regenerovali, šiel som na masáž, navečera sa a na izbu. Nemôže chýba telefonát s priatežkou a už len spa. Teším sa na posledný deň.

aktuálne na spartak.sk