Záverečné slovo v sezóne 2018/2019 povedia spartakovci doma proti trenčianskemu AS. Oba kluby majú stále o čo hrať.

Po úspešnej záchrane majú futbalisti z malého Ríma záujem obsadiť konečné siedme miesto. Zaistia si ho ziskom troch bodov. Na opačnej strane sú Trenčania, ktorí na diaľku zabojujú o záchranu. V inom prípade ich čaká baráž.

„Trenčín potrebuje za každú cenu vyhrať. Úspešný ročník, v ktorom sme získali Slovnaft Cup a odviedli kus dobrej práce v skupine Európskej ligy, chceme ukončiť víťazne aj my. Posledný dojem je dôležitý. Radi by sme nadviazali na predchádzajúce dve výhry a lige dali trojbodovú bodku,“ zdôraznil tréner Michal Ščasný.

Jeho zverenci si v ostatnom kole poradili s Nitrou, ktorú zdolali na jej pôde po góle Depetrisa 1:0. Spomínaného súpera porazili v prebiehajúcej ligovej súťaži prvýkrát.

„Samozrejme, presný zásah mi pomohol. Pre každého útočníka je dôležité, keď strieľa góly. Hlavné je, že pomohol mužstvu k zisku plného počtu bodov. Naposledy v aktuálnej sezóne sme sa tak vonku radovali,“ pokračuje zakončovateľ David Depetris.

Proti hráčom spod hradu Matúša Čáka nastúpia andeli vo štvrtom stretnutí. V úvode nadstavbovej časti o udržanie sa vyhrali gólom Slobodu 1:0, predtým doma 3:1 a na jeseň ťahali vonku za kratší koniec (0:1, pozn. red.).

„Myslím, že pri našom víťaznom ťažení bol Trenčín lepší, futbalovejší. Najmä v prvom dejstve. My sme si vypracovali náznaky po zmene strán. Štýl hry nemenia, väčšiu rolu hrá psychika, ktorá je vo futbale dôležitá. Rovnakému výsledku (1:0, pozn. red.) by sme sa v piatok potešili,“ nadviazal Ščasný.

Z historického hľadiska sa oba celky stretnú v päťdesiatom deviatom vzájomnom dueli. Bilanciu vedie Spartak s 27 víťazstvami. V osemnástich prípadoch sa radoval súper, trinásťkrát si body delili.

„Dôležité bude, aby sme boli kompaktní a na trávniku disciplinovaní. Ak to dokážeme splniť, potom verím, že vyhráme. Majú svoje problémy, ale disponujú kvalitou. Napriek faktu, že sa im nedarí podľa predstáv, sú nebezpeční,“ povedal Kubilay Yilmaz.

Trenčanov, ktorých v druhom súboji po sebe povedie Ivan Galád, strácajú z z jedenástej pozície bod na Zlaté Moravce, ktoré sú, momentálne, v ochrannej zóne.

„Videl som ich posledné vystúpenia. Extrémne sa meniť nič nebude, niečo majú zažité päť alebo šesť rokov. Minimálne veci, samozrejme, budú iné, ale systémové nie. Ide o automatizmy a tie opakujú stále,“ doplnil hlavný lodivod Spartaka.

Červeno-čírni sú siedmi, s totožnými bodmi ako Senica – 37. Forma z ostatných piatich stretnutí hovorí v prospech andelov. Dvakrát vyhrali, rovnako dvakrát prehrali a raz remizovali. Zverenci Ivana Galáda remizovali, trikrát prehrali a naposledy vyhrali s Podbrezovou.

„Očakávam taktický boj. Potrebujú tri body, no nemyslím si, že budú hrať príliš otvorene ako zvyčajne. Dúfam v zaujímavé zápolenie pre fanúšikov so šťastným koncom pre nás. Následne želám Trenčínu, aby sa zachránil,“ uzavrel Depetris, ktorý v súperovom drese strávil štyri sezóny a odohral cez sto duelov.

Zápas má v piatok na Štadióne Antona Malatinského výkop o 19.00 hod. Vstupenky sú v predaji online na www.cityarena.maxiticket.sk alebo vo fanshope.