Dnes proti Podbrezovej, trávnik vo výbornom stave, Godál: Už sa neviem dočkať

Dnes proti Podbrezovej, trávnik vo výbornom stave, Godál: Už sa neviem dočkať

Defenzívny univerzál Boris Godál mal počas prvého zápasu s Michalovcami príjemné starosti, keď doťahoval posledné detaily svojho presťahovania sa do Trnavy. Od posledného zápasu s Trenčínom ubehlo veľa dní a ako sám hovorí, nevie sa dočkať zápasu.

Pre Borisa Godála bola zimná príprava o niečo dlhšia a náročnejšia. V poslednom jesennom zápase proti AS Trenčín videl v 65. minúte druhú žltú kartu a súboj sa pre neho predčasne skončil.

„V tom momente som vedel, že koniec prípravy bude o niečo ťažší, keďže proti Michalovciam som mal stopku. Vynechal som dva alebo tri zápasy, keď si tréner chystal zostavu na ten zápas. Trénoval som individuálne s kondičným trénerom Rusňákom. Verím, že ak dostanem v zápase s Podbrezovou šancu, budem pripravený po psychickej aj fyzickej stránke,“ hovoril dobre naladený Godál, ktorý sa nevie dočkať dnešného zápasu.

„Veľmi sa teším. Od toho posledného zápasu ubehlo veľa dní. Som rád, že sa to vracia a opäť vystúpi aj správny adrenalín. Už budem konečne aj ja súčasťou mužstva na ligový zápas,“ povedal s úsmevom na tvári.

Proti Podbrezovej neočakáva nič ľahké. Už prvý jesenný zápas ukázal, že železiarov netreba brať na ľahkú váhu. Po góloch Schranza a Majtána si andeli odniesli tri body.

„Hralo sa nám tam dosť ťažko, keďže sme museli tvoriť celých 90 minút. Dnes rozhodne naša efektivita a hlavne stopercentná defenzíva,“ vyjadril sa k dnešnému zápasu Boris Godál.

Po troch bodoch z Michaloviec je momentálne v kabíne dobrá nálada.

„Záver prípravy nám nevyšiel, každý si myslel, že nás to psychicky položí, ale mužstvo ukázalo chuť a vôľu chytiť sa od prvého zápasu. Som rád, že nám to vyšlo a verím, že si to udržíme,“ hovoril odhodlane defenzívny univerzál.

Spartak sa počas prípravy na domácom trávniku nepredstavil ani raz. Všetci hráči, rovnako ako Godál, sa už tešia na vlastných fanúšikov.

„Ľudia sem prídu či prší, sneží alebo prehrávame. Keď sme na tom boli horšie v tabuľke, vždy boli za nami a podržali nás. Pre mňa a rovnako všetkých chalanov je to obrovská vzpruha podať ešte lepší výkon,“ povedal druhý zástupca kapitána.

Zápas s Michalovcami sledoval na mobile

Úvodné jarné kolo proti Michalovciam nevidel, keďže sťahoval posledné veci do nového bytu.

„Mal som individuálny tréning. Sťahoval som sa do Trnavy a nemal som ešte televízor ani internet, kde by som to mohol pozerať. Sledoval som však na mobile výsledok a bolo to horšie ako keby som to sledoval naživo. Stále som ťukal, či nepadol gól. Keď padol, bol som šťastný a skákal som po dome. Nanešťastie dcérka spala, musel som sa krotiť,“ smial sa Godál.

Záležitosť so sťahovaním sa natiahla takmer na deväť mesiacov. Oficiálny Trnavčan však stále nie je.

„Ešte to nemám na papieri, ale onedlho bude aj to. Už tu bývam.Trvalo to dlho, ťahalo sa to od júna. Ako sme prišli z posledného sústredenia, všetko som zariadil tak, aby sme od prvého domáceho zápasu bývali v malom Ríme.“

28-ročný obranca je odmalička fanúšikom Spartaka Trnava. Pozitívny vzťah k mestu si tak vybudoval rýchlo.

„Už ako malý chlapec som chodil na zápasy, mám šál Trnavy doma. Moje okolie je takisto spartakovské. Je to krásne mesto, dobrá lokalita, máme tu veľa priateľov, rodinu, známych. S manželkou sme sa zhodli, že nie je nad čím váhať,“ dodal na záver s úsmevom na tvári Boris Godál.

Zápas s Podbrezovou má výkop dnes o 18.20 h.

Fotogaléria


aktuálne na spartak.sk